News

Jak chronić telefon komórkowy?

Prawie nikt nie wyobraża sobie dziś życia bez telefonu komórkowego. To urządzenie zastępuje m.in. aparat, odtwarzacz MP3, pozwala odbierać połączenia i wiadomości tekstowe. Dzięki dostępowi do Internetu można bardzo szybko znaleźć niezbędne informacje. Skoro telefon komórkowy odgrywa tak ważną rolę w naszym życiu, warto pomyśleć o jego właściwej ochronie.

Ochrona ekranu smartfona

W powłokę ochronną na ekran powinniśmy się wyposażyć zaraz po zakupie telefonu. Obecnie najpopularniejszymi rozwiązaniami są: folia ochronna i szkło hartowane.

  • Folia jest cienką zazwyczaj poliwęglanową powłoką, którą nakleja się na ekran telefonu. Jest to rozwiązanie niedrogie, które zabezpieczy smartfon przed zabrudzeniami i niechcianymi rysami. Folie zaufanych producentów nie zniekształcają obrazu i nie wpływają na nasycenie kolorów. Wadą tej ochrony jest fakt, że nie zabezpiecza ona urządzenia przed upadkiem.
  • Szkło hartowane jest solidną powłoką, chroniącą telefon przed zarysowaniami. Po upadku na twardą powierzchnię, samo szkło może ulec zniszczeniu, ale ekran pozostanie nienaruszony. Wybierając szkło hartowane, warto zwrócić uwagę na jego twardość. Wysokiej klasy produkty będą miały odporność wyższą niż 9, na skali Mosha. Niezbędne elementy dostępne są np. na https://strefatelefonu.pl/.

Zainwestuj w program antywirusowy

Ochrona telefonu nie dotyczy jedynie obudowy. Bardzo ważne jest kontrolowanie samej zawartości. Po pierwsze warto zainwestować w program antywirusowy, który zabezpieczy system przed niechcianymi aplikacjami i stronami. Poza tym, zawsze sprawdzaj, z jakiej sieci Wi-Fi korzystasz. Niebezpieczne połączenia są świetną okazją do hakowania urządzenia. Od czasu do czasu rób remanent swojego telefonu. Usuwaj zbędne programy, które pożerają pamięć.

Jak wybrać etui na telefon?

Poza ochroną samego ekranu, należy również pamiętać o etui na obudowę. Mnogość wzorów i rodzajów osłon na smartfon jest ogromna. Wybór futerału ma znaczenie nie tylko ze względów funkcjonalnych, ale również estetycznych. Do wyboru są m.in.:

  • Bumpery – ochronne ramki na telefon w różnych kolorach
  • Zapinane pokrowce
  • Futerały (silikonowe case’y, skórzane etui z klapką)
  • Kabury – można je nosić np. przy pasku
  • Sportowe opaski na ramię

Wygląd etui powinien być dopasowany do okazji. Jeśli pracujemy na wysokim stanowisku i spotykamy się z kontrahentami, lepiej wybrać skórzane monotematyczne etui, które nie przyciąga uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *