News

Jak bezpiecznie inwestować w kryptowaluty?

Kryptowaluty od kilkunastu lat rozpalają umysły inwestorów niebojących się nowinek technicznych i otwartych na nowe pola inwestowania. Z drugiej strony właśnie ta nowa możliwość znacząco zwiększyła generalną liczbę inwestorów. Pojawiają się tu dwa najważniejsze pytania – czy kryptowaluty są dobrą i bezpieczną inwestycją?

Wszystkie systemy informatyczne są podatne na włamania, a co gorsze – w sieci podobnie jak w świecie rzeczywistym możemy trafić na oszustów. Jeśli więc decydujemy się na wejście na rynek kryptowalut, musimy przede wszystkim czuć się bezpiecznie i mieć narzędzia do obrotu walutą.

Giełdy kryptowalut

Jest kilka sposobów pozyskiwania waluty, najpopularniejsze z nich to samodzielne ich „wykopywanie”, giełdy, a w przypadku najpopularniejszych Bitcoinów również bankomaty i naziemne punkty sprzedaży. Tych ostatnich nie ma jednak wiele, a do „kopania” kryptowalut potrzebna jest bardzo duża moc obliczeniowa, z tego względu najwygodniejszą formą ich pozyskiwania są giełdy kryptowalut. Jedną z pierwszych i jednocześnie największych giełd na świecie jest Binance. Powstała w 2017 roku i bardzo szybko się rozwija. Wszystkie dane wskazują na to, że Binance jest jednym z liderów światowych pod względem wielkości obrotu. Jej najważniejsze siedziby znajdują się w Tokio i Hong-Kongu, jednak i w Polsce możemy z niej bez problemu korzystać przez Internet, również w polskiej wersji językowej. Na giełdzie Binance możliwy jest handel wszystkimi najważniejszymi kryptowalutami, możemy więc dowolnie tworzyć swój portfel.

Bezpieczeństwo giełd

Jedną z najważniejszych kwestii dla internetowych giełd jest oczywiście bezpieczeństwo. Ich silniki są tworzone przez najlepszych fachowców, a wszystkie procesy są stale monitorowane, niestety wszystko, co dzieje się w Internecie jest ciągłą walką fachowców, którzy bronią bezpieczeństwa z fachowcami, którzy chcą je złamać i mimo wielu zabezpieczeń zdarza się niestety, że któryś z ataków hakerskich się uda. Wybierając giełdę, na której będziemy obracać swoją kryptowalutą, musimy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych czynników. Po pierwsze bezpieczeństwo, tego niestety jak w każdej innej życiowej sytuacji nie możemy być pewni w 100%, ale warto się dowiedzieć, jakie dana giełda ma zabezpieczenia i jak reaguje na ewentualne ataki, zwłaszcza względem swoich klientów.

Najważniejsze cechy giełd kryptowalut

Duże znaczenie dla tych, którzy nie chcą się ograniczać do jednej waluty, ma ich różnorodność. Bardzo ważna jest również fachowość i czas reakcji suportu, realizacja zleceń oraz oczywiście wysokość prowizji, jaką pobiera giełda. Niektóre platformy zaczynają oferować karty rozliczane w kryptowalutach. Ogromne znaczenie mają również wysokość kursów oraz możliwe formy wpłat. Każdy doświadczony inwestor doceni także liczbę coinów i możliwość wymiany tak zwanych „pyłków” pozostających po transakcji na BNB.

W coraz szybciej zmieniającym się świecie równie szybko zmieniają się również metody zarabiania pieniędzy, a nawet możliwości inwestowania. Warto nie zostać w tyle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *