News

Jak bezpiecznie handlować kryptowalutami?

Powiedzenie „pewny jak w banku” powoli odchodzi do lamusa. Posiadacze kapitału, a także inwestorzy szukają alternatyw do tradycyjnych form inwestowania. Rozwiązania powinny dać zrobić, a w najgorszym wypadku ochronić kapitał. Czy kryptowaluty spełniają te warunki?

Kryzys z 2008 roku pokazał, jak kończy się lekceważenie zasad finansów i ekonomi. W następstwie tego dużo państw wprowadziło przepisy znacznie ograniczające ruchy na rynki finansowym. Dotknęły one głównie inwestorów indywidualnych, a miały dotyczyć dużych instytucji finansowych. Taki bail-out umożliwia upadającemu bankowi ratować się pieniędzmi swoich klientów. Takie podejście jest legalne, ale czy etyczne? Alternatywą do konwencjonalnego podejścia, jest ulokowanie środków poprzez kupno kryptowalut. W 2009 r., w trawiącym system kryzysie swoją inaugurację miał Bitcoin. To dzisiaj najpopularniejsza i najwyżej wyceniana kryptowaluta. Obecnie jest ich więcej, podobnie, jak giełd, na których można nimi handlować.

Bezpieczeństwo w sieci

Powszechnie wiadomo, że należy aktualizować swoje hasła, a mimo tego 123456 co roku bije rekordy popularności. Takie podejście może sprowadzić na nas nieszczęście w postaci kradzieży pieniędzy z konta. W związku z tym, że kryptowaluty to stricte twór wirtualny, dający jednak realne korzyści powinien być odpowiednio zabezpieczony. Podobnie bezpieczne powinny być wszystkie giełdy kryptowalut, na których odbywa się handel.

Dla obecnych posiadaczy wirtualnej waluty, ale także dla osób, które chcą zainwestować na tym rynku, przydatny będzie ranking giełd kryptowalut. To dobry sposób, aby zapoznać się z możliwościami, jakie ofertują konkretne rynki. Ponadto opinie użytkowników potrafią wyklarować wiele spraw i niuansów, które nawet dla zaawansowanych graczy mogą być zawiłe. Na końcu ważny jest również dzienny obrót. Dzięki niemu możemy dowiedzieć się, jak płynna jest dana giełda, czyli jak szybko możemy kupić/sprzedać posiadane dobra. Ranking giełd krytpowalut można znaleźć np. na https://cryps.pl/ranking-gield/.

Co wpływa na bezpieczeństwo giełdy?

Bardzo ważne są opinie użytkowników konkretnej platformy. Oczywiście informacje od nich są często bardzo wartościowe, ale warto również wiedzieć, co stoi za pozytywnym komentarzem. W związku z tym należy zwrócić uwagę na takie aspekty jak: zabezpieczenie techniczne, organizacyjne, otoczenie prawne, informacje o tym, jak długo działa giełda oraz dane o włamaniach lub innych incydentach. Poznanie tych informacji pomaga w podjęciu decyzji. Sprawdźmy, jak powyższe elementy wyglądają na przykładzie giełdy Biance.

Dla Biance ranking jest ważny z tego względu, że to młoda giełda powstała w 2017 r. Tylko japońskie Liquid i polskie BitClude są młodsze stażem, bo otwarto je odpowiednio z 2018 i 2019 roku. Biance bezpieczeństwo stawia na pierwszym miejscu. Dwuetapowa weryfikacja, dodatkowe zabezpieczenia w kodowaniu, zimne portfele, biała lista, SLL czy system wykrywający podejrzane transakcje. Zabezpieczenia techniczne na tym rynku są wysoko oceniane wśród entuzjastów kryptowalut.

Poza aspektami technicznymi warto poświęcić chwilę na analizę zabezpieczeń organizacyjnych. Biance opinie buduje także na podstawie wspomniany składnik bezpieczeństwa. Transparentność umożliwia wgląd w rejestry transakcji oraz ich zabezpieczenia. Nieustanne monitorowanie transakcji i ich autoryzacja przez pracowników. Procedury dotyczące tych ostatnich, a także fundusz gwarancyjny, ubezpieczenie środków i możliwość cofnięcia przelewu. Wszystko to ma przełożenie na komfort i bezpieczeństwo korzystania z giełdy.

Incydenty zdarzają się wszędzie. Czasami słyszymy o kradzieży danych tysięcy kont z banku lub portalu społecznościowego. Dla jasności sytuacji należy zaznaczyć, że Biance miało incydent hakerski w maju 2019 r. Skradziono wówczas 32 mln dolarów z kont klientów. Giełda stanęła na wysokości zadania i zwróciła wszystkie zrabowane środki. Tak spektakularnych i odważnych decyzji w klasycznych instytucjach finansowych próżno szukać. Więcej informacji o Biance znaleźć można na https://cryps.pl/gielda/binance/.

Kierunek rozważań – kryptowaluty

Dysponując wolnymi środkami, możemy zostać uczestnikami jednej z giełd kryptowalut. Warto pamiętać, aby zapoznać się z wszystkimi niezbędnymi wytycznymi, opiniami, a także zabezpieczeniami, jakimi dana platforma dysponuje. Dzięki temu ryzyko utraty środków jest minimalne, a jeśli się wydarzy, to dobra giełda jak np. Bianca zwróci środki. Rynki kryptowalut stale się rozwijają i już dzisiaj są realną alternatywą dla konwencjonalnych inwestycji. To daje wiele możliwości, o których warto wiedzieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *