News

iPad mini 6 już niedługo może doczekać się akcji serwisowej

Medialne informacje o wadach świeżo zaprezentowanych produktów często skłaniają producentów do działania. Jeśli usterki są bardzo uporczywe, rynek dość szybko reaguje, a dla produktów ogłasza się akcje serwisowe. Już niedługo takich akcji najprawdopodobniej będziemy mogli się spodziewać dla iPada mini 6.

Tuż po premierze powyższego urządzenia dość szybko pojawiały się negatywne komentarze dotyczące iPada. Większość klientów uskarża się dokładnie na ten sam problem. Chodzi oczywiście o dziwnie drżący ekran podczas przesuwania go palcem. Zgłoszenia oraz liczne opisy wpadały do sieci z różnych części świata. Okazało się, że „galaretkowaty” wyświetlacz nie jest jedynym problemem urządzenia.

https://twitter.com/backlon/status/1440678843589689346?s=20

W dość szybkim czasie użytkownicy zaczęli opisywać również przebarwienia znajdujące się na wyświetlaczu. Opisywane zmiany na wyświetlaczu powodowane są wyłącznie dotykaniem ekranu.

Awaria wyświetlacza iPad mini 6 / fot. Benjamin Hobbs

Widać go głównie w trybie ciemnym i orientacji pionowej. Wydawać się może, że niektóre z opisywanych problemów nie powinny sprawiać problemów w użytkowaniu. Z drugiej strony kupując drogi sprzęt oczekujemy prawidłowego działania na każdym etapie.

Program naprawczy od Apple dla iPada mini 6 wręcz wymagany

Nie da się ukryć, że powyższe problemy powinny być szybko zdiagnozowane przez producenta. I chociaż nie słyszeliśmy jeszcze o zgłoszeniu modelu iPad mini 6 do programu naprawczego to nie powinniśmy być zaskoczeni, kiedy taka sytuacja będzie miała miejsce. Naprawa ekranów w modelach borykających się z powyższymi wadami jest wręcz konieczna. Niewykluczone, że problem może rozwiązać sama aktualizacja oprogramowania. Na dokładną analizę musimy jeszcze poczekać, ponieważ Apple jeszcze nie podjął kroków natury serwisowej dla modeli iPad mini 6.

Posiadacze wspomnianego wyżej tableta nie powinni również ryzykować ewentualnych napraw w serwisach pogwarancyjnych dostępnych na rynku. W pierwszej kolejności należy poczekać na diagnozę problemu i propozycje samego producenta. W rozwiązaniu tej sprawy nie pomoże nam żaden serwis iPad Warszawa, ponieważ ciężko tutaj oszacować co obecnie może kwalifikować się do wymiany lub naprawy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *