News

Inteligentny dom – 5 rzeczy, które możesz zautomatyzować

Rozwój technologiczny nabiera coraz większego pędu. Smartfony zaczęły wchodzić na rynek około 10 lat temu, a obecnie nie wyobrażamy sobie bez nich życia.

Technologiczne nowinki coraz częściej przenikają do wielu branży, a smart dom, czyli zautomatyzowany dom, nie jest już science fiction, tylko realną rzeczywistością. Co możemy i co warto zautomatyzować?

Automatyczne sterowanie oświetleniem i zdalnie sterowane gniazdka

W nowoczesnych inteligentnych domach całym oświetleniem sterujemy z poziom aplikacji lub za pomocą pilota. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które daje całkowitą kontrolę nad oświetleniem w naszym domu. Jednym przyciskiem możemy włączyć lub wyłączyć światło w danym pomieszczeniu. Kolejnym atutem zdalnego sterowania oświetleniem jest możliwość tworzenia wyjątkowych efektów świetlnych, takich, jak chociażby podświetlany sufit.

Zdalnie sterowane gniazda pozwolą na bezprzewodowe włączanie i wyłączanie sprzętu elektronicznego. Takie gniazdka zapewniają nie tylko wygodę, ale także i bezpieczeństwo, gdyż to my kontrolujemy które gniazdko jest włączone.

Lodówka i system alarmowy połączony z WiFi

Dziś każdy używa WiFi, dlatego wszystkie urządzenia, które korzystają z tej technologii, są dla nas bardzo wygodne. Lodówka kontrolowana z poziomu aplikacji, nie tylko pozwala ustawić najlepszą temperaturę chłodzenia, ale także pozwala na kontrolowanie jej nawet, kiedy przebywamy na wakacjach. Dzięki temu już nigdy nie spotka nas przykra niespodzianka po powrocie z urlopu. Najbardziej zaawansowane lodówki WiFi zamawiają produkty, których brakuje w lodówce. System alarmowy połączony z WiFi daje nam pełną kontrolę nad tym, co dzieje się w domu, nawet gdy przebywamy poza nim.

Domofony, wideofony i dzwonki sterowane z poziomu aplikacji

Kolejnym udogodnieniem w inteligentnym domu, są wideofony i dzwonki, które sterowane są przez aplikację na smartfony. Zapewniają one dużą wygodę, ponieważ możemy w czasie rzeczywistym oglądać widok sprzed naszego domu, kiedy jesteśmy w pracy. Kurier już raczej nie rzuci paczką, bo wszystko będziemy mieli nagrane.

Inteligentny dom to kompleksowe rozwiązanie, które daje komfort i wygodę, a także zapewnia bezpieczeństwo. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat inteligentnych domów, koniecznie przeczytaj Inteligentny dom to nie tylko automatyka budynku, ale i całego AGD i RTV.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *