News Porady okołotechnologiczne

„Inteligentny biznes. Jak Alibaba uczy działać, konkurować i wygrywać w cyfrowym świecie?”

Z roku na rok liczba przedsiębiorców, którzy nie korzystaliby z możliwości prowadzenia biznesu online wciąż maleje. Niezależnie od skali wielkości, właściciele firm robią wszystko, aby ich działalność rozwijała się w cyfrowym świecie. To niestety prowadzi do ciągłego wzrostu konkurencji. Dlatego też coraz trudniej rozwinąć firmę na dużą skalę. To sprawia, że każdy przedsiębiorca, który chce osiągnąć sukces powinien uczyć się na przykładzie najlepszych.

Czy Ming Zeng i jego nowa książka „Inteligentny biznes. Jak Alibaba uczy działać, konkurować i wygrywać w cyfrowym świecie?” to dobre źródło wiedzy?

Czym jest Alibaba?

Alibaba Group to największa na świecie grupa firm prowadzących biznes w branży e-commerce oraz m-commerce. Są to platformy handlowe, serwisy płatności online, e-logistyka, e-marketing, wsparcie IT dl sprzedawców online i wiele innych. Alibaba znajduje się w czołówce światowych firm wyprzedzając platformy e-handlu takie jak Amazon, czy eBay. W Polsce najbardziej rozpoznawalną platformą sprzedaży online, która wchodzi w skład grupy Alibaba z pewnością jest Aliexpress.com. Portal ten kojarzy nam się z możliwością wykonania tanich zakupów, dobrą ochroną kupujących oraz przystępnym czasem dostawy od 1 do 3 tygodni. Na platformie Aliexpress swoje produkty oferują nie tylko chińscy producenci, ale i dystrybutorzy dla klientów na całym świecie.

Ming Zeng – Inteligentny biznes

Autor książki to wieloletni doradca strategiczny w firmie Alibaba, czyli jednej z największych platform e-commerce. Bazując na swoim doświadczeniu opowiada o tym w jaki sposób sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i mobilny internet mogą wpłynąć na wykorzystanie informacji w czasie rzeczywistym, co może przełożyć się na świetne wyniki. Alibaba świetnym jest świetnym przykładem dla każdego przedsiębiorcy, ponieważ świetnie radzi sobie z planowaniem strategicznym. I choć firma posiada jasno określoną wizję, wciąż reaguje na wszelkie zmiany w otoczeniu.

To właśnie porzucenie przestarzałych praktyk i czerpanie inspiracji w świecie technologii może pozwolić na uzyskanie znacznej przewagi nad konkurencją.

Czego dowiesz się podczas lektury książki „Inteligentny biznes”?

– Poznasz sposoby na automatyzację podejmowanych decyzji poprzez uczenie maszynowe

– Dowiesz się jak tworzyć nowe produkty oraz modyfikować obecną już ofertę, na podstawie danych klientów zbieranych w czasie rzeczywistym.

– Przekonasz się jak powinieneś ustawić cele strategiczne do zmian technologicznych, które pozwolą Ci zmaksymalizować wartość Twojej firmy.

– Przeczytasz o przeprojektowaniu funkcjonowania organizacji, które może przełożyć się na pobudzenie większej kreatywności pracowników.

– Doprowadzisz do zmiany Twojej firmy w inteligentne przedsiębiorstwo i to niezależnie od branży w jakiej się rozwijasz.

Dlaczego warto przeczytać „Inteligentny biznes. Jak Alibaba uczy działać, konkurować i wygrywać w cyfrowym świecie?”

Decydując się na zakup książki dowiecie się jak niewielkiej firmie z Chin udało się osiągnąć tak spektakularny sukces. Autor książki Ming Zeng, dzieli się w niej z czytelnikiem wykorzystywaną przez nich formułą inteligentnych przedsiębiorstw oraz biznesową logiką Smart Bussiness. „Inteligentny biznes” pozwoli Wam poznać najważniejsze tajemnice sukcesu giganta internetowego, ale i podpowie jak możesz wykorzystać je w swojej firmie. I to niezależnie od jej wielkości, czy branży w jakiej działasz.

 

Ta książka została stworzona z myślą o przedsiębiorcach, którzy nie mają jeszcze dużego doświadczenia w świecie technologicznym. Jest napisana prostym językiem, a autor prowadzi czytelnika krok po kroku. W przystępny sposób i opierając się na przykładach, dzieli się z nim tajemnicami, które pomogą rozwinąć każdy biznes.

Jeśli chcielibyście kupić książkę „Inteligentny biznes„, przygotowaliśmy dla Was specjalny kod, który obniży jej cenę do 99 zł. Przy zakupie wystarczy wpisać: TECHNOLOGICZNA99.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *