Gadżety News

Inteligentne okulary?

Wielu ludzi skarży się na wadę wzroku i uważa, że okulary nie dodają uroku. Nic bardziej mylnego! Do takich ludzi z otwartymi ramionami wychodzi Intel! Proponuje inteligentne okulary. Jak one działają?
 
Inteligentne okulary proponował już Google Glass, jednakże popełnił wiele błędów związanych z dyskrecją. Czy Intel może liczyć na sukces?
 
Wyżej wymienione okulary ważą 50 gramów. Są cięższe od zwykłych okularów, ale o wiele lżejsze od Google Glass. Cała elektronika znajduje się w oprawkach. Głównym zadaniem tego gadżetu jest wyświetlanie prostych powiadomień bezpośrednio na oku. Dzięki temu dowiemy się o różnych informacjach na temat osoby z którą rozmawiamy, np. o nadchodzących urodzinach. Okulary Intela mają być bardziej dyskretne od smartwatcha.
 

theverge.com

 
Dodatkowo okulary posiadają funkcję Bluetooth do połączenia ze smartfonem, procesor do obsługi aplikacji, kompas i akcelerometr. Dzięki temu Vaunt wie, w którym miejscu znajduje się użytkownik inteligentnych okularów.
 
Okulary są cały czas w fazie testów. Istnieje prawdopodobieństwo, że Intel nie będzie sprzedawał ich bezpośrednio swoim klientom, a nawiąże współpracę z innymi producentami, którzy będą bazować na pomyśle amerykańskiej firmy.
 
Źródło: theverge.com

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *