Aplikacje News

Instagram wprowadza kolejne zmiany

Całkiem niedawno aplikacja Instagram została odświeżona pod kątem wyglądu i stworzenia nowej ikony. Właścicielom aplikacji jednak to nie wystarczyło i postanowili kontynuować proces zmian. Co czeka nas tym razem?

W sieci pojawiły się informację, że Instagram pracuje nad testowaniem nowego strumienia wydarzeń. Po zmianach nie będzie on już pokazywać w pierwszej kolejności najnowszych zdjęć. Zmiany zostały już wprowadzone w USA, a teraz stopniowo pojawiają się w kolejnych krajach. Użytkownicy, których dotkną zmiany zobaczą nową wersję News Feed który jest stosowany na portalu Facebook. Aplikacja będzie w pierwszej kolejności prezentować te posty, które mogą nas najbardziej zainteresować, oczywiście przeplatając je treścią sponsorowaną.

fot.technologiczna.pl
fot. theprodigyofficial/Instagram

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez zespół Instagrama:

„Średnio 70 procent strumienia wydarzeń jest przez ludzi kompletnie pomijana. Coraz trudniej jest być na bieżąco z wszystkimi nowymi zdjęciami i wideo umieszczanymi przez ludzi w Instagramie, zwłaszcza, że platforma cały czas rośnie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy testowaliśmy nowy sposób przedstawiania feeda, i zauważyliśmy, że dzięki niemu ludzie częściej lajkują zdjęcia, komentują więcej i znacznie bardziej aktywnie angażują się w społeczność.”

Po aktualizacji wielu użytkowników wystąpiło z prośbą o przywrócenie poprzedniej wersji strumienia, lub możliwość przełączania się pomiędzy nimi. A Wam jak podoba się nowe rozwiązanie?

Źródło: Ubergizmo

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *