News

Ile kosztuje wymiana złącza ładowania w telefonie iPhone 13?

Apple w dalszym ciągu podtrzymuje swoją trudną i skomplikowaną politykę serwisową. Po premierze najnowszych iPhone’ów 13 w tej kwestii nie wiele się zmieniło. Niektóre naprawy mechaniczne są możliwe tylko poprzez wymianę jednostki na drugi egzemplarz. Przynajmniej tak twierdzi sam producent. Zupełnie inne zdanie mają pogwarancyjne serwisy zajmujące się naprawami sprzętów Apple. 

Już dziś pierwsi klienci mogą cieszyć się ze swoich nowych iPhone’ów 13, które w ramach przedsprzedaży zostały dostarczone do klientów po 24 września. Urządzenia od dziś wpadają w ręce wielu osób w tym klientów, blogerów oraz infuencerów. Bez względu na sposób użytkowania wszyscy użytkownicy muszą pamiętać, że Apple ma bardzo surowe podejście serwisowe. Jeśli uszkodzimy smartfona koszty naprawy mogą równać się lub być połową wartości obecnego iPhone’a 13. Dotyczy to nie tylko uszkodzenia płyty głównej, ale również pękniętej szybki wyświetlacza, popękanych plecków, a nawet zalanego lub uszkodzonego złącza ładowania.

Ile kosztuje wymiana złącza ładowania w telefonie iPhone 13?

Niestety bardzo dużo. Według producenta to kwota sięgająca 2125 zł, co daje nam połowę wartości obecnego iPhone’a 13, którego na rynku możemy kupić za 4199 zł. Taki scenariusz z pewnością nie będzie zadowalać wielu użytkowników, ponieważ to mnóstwo pieniędzy.

iPhone X / fot.apple.com

Tak samo, jak Apple nie zmienił za bardzo iPhone 13 względem modelu 12 generacji, tak samo nie zmieniło się podejście w zakresie obsługi serwisowej. Producent nie zmienia czegoś, co dobrze funkcjonuje, a niekiedy nawet przynosi pewne zyski. Zdarzają się sytuację, w których klienci (głównie firmowi) podejmują się odpłatnych wymian urządzeń w serwisie producenta.

Wymiana złącza ładowania iPhone 13 może kosztować dużo mniej

Świetnym porównaniem jest tutaj ubiegłoroczny model, gdzie wymiana gniazda ładowania zamiast 2125 zł kosztuje tylko 250 zł. Są to ogromne oszczędności, które możemy uzyskać tylko i wyłącznie w pogwarancyjnym serwisie Apple. Tego typu firmy ratują wielu klientów, wiele osób przed przymusową odpłatną wymiana urządzenia na nowe lub odnowione.

apple.com

Oczywiście naprawy w takich punktach mają też minusy. Nie skorzystamy już z gwarancji producenta, ani żadnych innych programów naprawczych (jeśli takowe zostaną ogłoszone dla modelu iPhone 13). Oczywiście tak nie musi być, ale wybór kosztów 2125 zł, a ceny około 300 zł nie pozostawia wiele do myślenia osobom, które niekoniecznie mają środki na swobodne przywrócenie normalności swoim smartfonom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *