News

Ile kosztuje głośnik do rozmów w telefonach iPhone?

Nie każda naprawa telefonu iPhone musi odbywać się w serwisie. Zdarza się, że zniecierpliwieni użytkownicy samodzielnie rozbierają swoje iPhone’y w celu zaoszczędzenia oraz przyspieszenia poprawy działania. Co ciekawe niektóre naprawy mogą kosztować mniej niż 100 zł. Wszystko oczywiście zależy od modelu iPhone’a. 

 

Mówi się, że głośnik to jedno z najbardziej problematycznych miejsc w każdym smartfonie. Ten element zaczyna sprawiać problemy w sytuacji, kiedy nasze urządzenie uległo zanieczyszczeniu lub zalaniu. Wtedy zmuszeni jesteśmy dokonać czyszczenia całego smartfona lub bezpośrednio wymiany tylko i wyłącznie głośnika, który w sieci może kosztować nawet 7 zł. Pisząc może zaznacza, że to ceny głównie z popularnych portali Allegro bez kosztów przesyłki. Uzyskując odpowiednie narzędzia oraz część jesteśmy w stanie samodzielnie naprawić swój telefon za mniej niż 100 zł, co wydaje się być naprawdę przyzwoitą kwotą.

Przed naprawą telefonu sprawdź swój głośnik!

Nie zawsze odpowiednia część naszego smartfona musi kwalifikować się do wymiany. Przed rozpoczęciem naprawy warto dokładnie sprawdzić/zweryfikować prawidłowe działanie naszego urządzenia, aby wykluczyć niepotrzebne pomyłki. Może się tak zdarzyć, że głośnik jest zabrudzony lub wystarczy go dokładnie wyczyścić. Etap weryfikacji jest dość prosty, ponieważ wystarczy zweryfikować czy głośnik nie jest ściszony. Zdarzają się (chociaż stosunkowo rzadko) blokady przycisku do regulacji głośności. Są to drobne szczegóły, ale mogą uchronić nas przed jakimikolwiek kosztami części, narzędzi oraz przesyłek. Jeśli mimo wszystko w naszym urządzeniu występują problemy np. niespodziewane i niosące się szumy lub echo w tle rozmowy to możemy przypuszczać, że nasz głośnik jest uszkodzony.

Głośnik do rozmów iPhone 7

Wymiana głośnika iPhone to usługa, którą chętnie mogą wykonać różne serwisy telefonów. Jest to również problem, który zniecierpliwiony i pewny siebie (w naprawach elektronicznych) użytkownik może wykonać samodzielnie. Wystarczy zakup części i kilku śrubokrętów, które umożliwią nam naprawę urządzenia. Internetowe prognozy pokazują, że nasz budżet może się zamknąć w kwocie około 100 zł (może nawet mniejszej). Jeśli nie czujecie się na siłach mimo wiedzy, warto zlecić tego typu usługi serwisom, które specjalizują się w takich naprawach.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *