IFA 2016 News Telefony

IFA 2016: Rodzinka X od LG

Targi IFA 2016 dobiegają już powoli końca, ale o urządzeniach zaprezentowanych podczas tego wydarzenia w Berlinie z pewnością będziemy jeszcze słyszeć przez jakiś czas. Oprócz chociażby Sony i Wiko również LG pokazało swoje najnowsze urządzenia i akcesoria.

 

Na IFA zebrała się cała rodzina najnowszej serii od LG. Urządzeń jest tak dużo, że opisywanie ich specyfikacji to temat na osobny, dość obszerny tekst, więc postaram się szybko zaprezentować smartfony.

fot. Technologiczna
fot. Technologiczna

LG X Power oferować ma potężną baterię o pojemności 4100 mAh z funkcją szybkiego ładowania. Producent zapewnia 2 dni intensywnej pracy na urządzeniu bez potrzeby podpinania do gniazdka, zaś w przypadku standardowego korzystania może to być nawet kilka dni. Pozostała specyfikacja telefonu to: ekran 5,3″ HD, czterordzeniowy procesor i 2 GB RAM.

fot. Technologiczna
fot. Technologiczna

X Style wyróżniać ma się swoją cienką obudową i… to w sumie tyle. Niewiele można powiedzieć ciekawego o tym telefonie. Również specyfikacja nie wygląda zbyt ciekawie – ekran 5″ HD, czterordzeniowy procesor, 1,5 GB RAM i bateria o pojemności  2100 mAh.

fot. Technologiczna
fot. Technologiczna

LG X Max przykuwa wzrok swoim rozmiarem. Niestety w pięcioipółcalowym ekranie matryca posiada tylko rozdzielczość HD, to może być za mało. Reszta specyfikacji również nie zachwyca – czterordzeniowy procesor, 1,5 GB RAM i bateria 2800 mAh.

fot. Technologiczna
fot. Technologiczna
fot. Technologiczna
fot. Technologiczna

Moim zdaniem najciekawszym członkiem rodziny byłby X Mach, no właśnie, byłby. Co prawda jakość wykonania nie zachwyca, jednak po zobaczeniu specyfikacji można to wybaczyć zakładając, że mamy do czynienia ze „średniakiem”. Sześciordzeniowy procesor, 3 GB pamięci RAM, ekran 5,5″ IPS o rozdzielczości QuadHD (2560×1440 [więcej niż w moim monitorze!])… brzmi ciekawie. Dodajmy do tego obsługę LTE o szybkości do 450 Mbit/s (co prawda na pewno nie w Polsce, bo na to nie pozwala nasza struktura sieci). 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia poprzez microSD… Czar niestety pryska po zobaczeniu ceny – 1900 zł to „nieco” za drogo.

fot. Technologiczna
fot. Technologiczna

LG X Cam to z kolei kolejny przykład nowego trendu wśród smartfonów. Niedawno wspominałem o podwójnej kamerze w Galaxy S8, teraz zaś widzimy ją w telefonie od LG. Możemy więc być pewni, że producent ten model skierował do miłośników fotografowania. W aparacie zastosowano dwa moduły – podstawowy z matrycą 13 Mpix oraz dodatkowy 5 Mpix. Selfie zrobimy przednią kamerką o rozdzielczości 8 Mpix. Dwumodułowa konstrukcja pozwolić ma na robienie panoramicznych zdjęć o kącie nawet 120 stopni. Pozostała specyfikacja wygląda dobrze – ekran 5,2″ FullHD, czterordzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM oraz bateria 2520 mAh.


Każda z nowych słuchawek od LG celuje w pewną niszę odbiorców. To dobrze, że producent oferuje taką różnorodność w swoim portfolio i zapewnia nam spory wybór. Najbardziej z całej rodziny zaciekawił mnie ostatni model – X Cam.

Poniżej zamieszczamy galerię pozostałych zdjęć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *