News

Idealne monitory interaktywne? – przedstawienie oferty CTOUCH

Jeśli śledzicie regularnie naszą stronę, z pewnością mieliście okazję zapoznać się już z przeglądem ciekawych produktów, które mogą na co dzień ułatwić pracę w firmie. CTOUCH® to kolejna marka, która zajmuje się produkcją wielkoformatowych ekranów dotykowych – konkretnie monitorów interaktywnych. Produkty te znajdują zastosowanie w codziennej pracy w salach konferencyjnych i wykładowych, w placówkach edukacyjnych, instytucjach, małych i średnich firmach czy korporacjach.

Firma zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji, współpracując z masą dystrybutorów, jak i największymi firmami w dostarczeniu topowego sprzętu – są to m.in. Intel, Barco, JBL czy VDL. To daje firmie nieograniczone możliwości technologiczne dotyczące projektowania ich produktów.

Chciałbym Wam w tym miejscu przedstawić ich obecnie 2 najpopularniejsze serie monitorów interaktywnych. Monitor CTOUCH®, niezależnie od wybranego modelu, jak wszystkie tego typu konstrukcje przeznaczony będzie dla firm, korporacji czy też ośrodków szkoleniowych.

Monitor z serii Laser Sky /fot. CTOUCH

CTOUCH Laser Sky

Monitory możemy zakupić w rozmiarach 55-86″, zostały wyposażone w ekran 4K@60Hz oraz w 10bit-ową matrycę TFT o jasności 350cd/m2 i klasycznym podświetleniu LED. Kontrast statyczny producent określa na 1200:1, natomiast kontrast dynamiczny to 5000:1. Matryca ma mieć żywotność 30.000 godzin, na której znajduje się 4 mm hartowane szkło. Powierzchnia dotykowa rozpoznaje do 32 punktów nacisku z dokładnością do 2 mm, nie zabrakło tutaj również opcji rozpoznawania obiektów czy też gestów. Monitory CTOUCH wspierają systemy Windows, Mac, Android i Chrome, a OSD wspiera 6 jezyków – niestety brakuje Polskiego. Największą z zalet monitorów z serii „Laser Sky” mają być 80w głośniki JBL współpracujące z systemem JBL® Live-Stage (Virtual) Surround Sound w konfiguracji Stereo, mające zapewnić jak najlepszą jakość dźwięku. Ekrany nie są wcale takie lekkie, dla przykładu 86″ wersja waży aż 100kg(!). Jednocześnie produkty posiadają wiele certyfikatów energooszczędności, dla przykładu Energy Star, RoHS complaint, WEEE. W opakowaniu oprócz samego produktu dostajemy: Kabel zasilający, 1xUSB, 1xHDMI, pilot do sterowania menu, 2 pisaki, instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną. A co do złącz: 3xHDMI 2.0, 1xDP 1.2, 1xVGA, 1xMini Jack, 1 optyczne wejście S/PDIF, 4xUSB 2.0, 2xUSB-B, wejście LAN RJ-45 oraz 1xDB-9.

CTOUCH Laser Nova

To jest z kolei dopakowana wersja „Laser Sky„. Posiada dokładnie tę samą matrycę TFT, identyczne porty wyjścia/wejścia, to samo szkło hartowane, głośniki czy też zawartość opakowania. Bonusowo możemy jednak personalizować sobie profile monitora w trybie „User”. Ta wersja monitora ma wbudowany mini-komputer z systemem Android 7.1, procesorem ARM Cortex A72x2@2GHz lub Cortex A53x4@1.5 GHz pamięć RAM o pojemności 2GB oraz 16GB przestrzeni na dane.

Monitor z serii Laser Nova /fot. CTOUCH

Firma CTOUCH obejmuje wszystkie powyżej wymienione produkty 7-letnią gwarancją. Opisywane w dzisiejszym artykule monitory znajdziecie w ofercie wyspecjalizowanego sklepu oferującego monitory interaktywne: monitor-interaktywny.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *