Audio News Recenzje

Hykker Soundbar Studio – test soundbara z Biedronki

Jeśli lubisz oglądać filmy w domu i oczekujesz efektów nieco lepszych, niż zapewniają przeciętne głośniki od telewizora, z pewnością rozglądałeś się już za zewnętrznym sprzętem audio dostępnym w sklepach. Jeśli jednak Twój budżet nie pozwala na zakup drogiego urządzenia, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Do Biedroniki już niedługo trafi nowy produkt marki Hykker.

 

Już 05.12.2016 oferta sklepów Biedronka zostanie rozszerzona o Soundbar Studio, który zdecydowanie wyróżnia się bardzo atrakcyjną ceną, która wyniesie jedynie 199 zł. Technologiczna.pl miała już okazje przetestować jak sprawdza się w akcji! 🙂

gazetka-biedra

Co to jest Hykker?

Jeśli czytając wstęp na myśl przyszło Ci jedno pytanie: co to jest Hykker? Spieszymy z wyjaśnieniem, jest to stosunkowo nowa marka, która szybko się rozwija. Urządzenia sygnowane tą nazwą należą do MyPhone Sp. z o.o. W portfolio marki znajduje się szeroka oferta urządzeń elektronicznych: głośników bezprzewodowych, smartwatchy, nawigacji czy kamer samochodowych. Ich mocną stroną jest szeroka dystrybucja, obejmująca wszystkie Biedronkowe sklepy. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym producencie zapraszamy do zapoznania się z oficjalną stroną www.

dsc_1212

Wygląd i funkcje

Soundbar jak na swój przedział cenowy został wykonany z mocnego dobrze spasowanego błyszczącego plastiku. Przednia część urządzenia została pokryta siatkowanym materiałem, który maskuje wbudowane głośniki. Całość prezentuje się naprawdę dobrze. Na przednim panelu po środku znajduje się logo producenta, obok zostały umieszczone lampki, które swoim kolorem informują nas o tym czy Soundbar jest włączony czy nie. Zielona dioda informuje nas o gotowości sprzętu, niebieska o możliwości połączenia przez Bluetooth, czerwona o tym, że urządzenie jest wyłączone. Dużym plusem jest to, że komunikaty wspomagające obsługę wypowiadane są w języku polskim.

diody

Z tylu na panelu producent umieścił złącze AUX, wejście optyczne oraz gniazdo i włącznik zasilania. Bardzo ciekawą funkcją jest łączność Bluetooth. W chwili gdy telewizor jest wyłączony może służyć nam jako zestaw audio. Po sparowaniu telefonu z urządzeniem będziemy mogli odtwarzać swoją ulubioną muzykę. Test wykonywaliśmy przy użyciu aplikacji TIDAL. Głośnik możemy postawić na gumowych nóżkach, które mają za zadanie stabilizować sprzęt lub powiesić na umieszczonych z tyłu zaczepach. Wymiary Hykker Soundbar Studio to 94 centymetry długości, 7,7 centymetra wysokości i 6,5 centymetra głębokości. Poza samym urządzeniem w pudełku znajdziemy dołączony malutki pilot, instrukcję w języku polskim, kable AUX oraz zaczepy do montażu na ścianie.

dsc_1197

Jakość dźwięku

Producent umieścił w środku dwa głośniki o łącznej mocy 40W, czyli po 20W na głośnik. Podczas odtwarzania muzyki słychać zdecydowaną przewagę średnich tonów. Sprawdza się lepiej niż podobne urządzenia w tym przedziale cenowym. Przez okres testów służył nam na przykład jako urządzenie do odtwarzania muzyki za pomocą Bluetooth, radząc sobie z nagłośnieniem 70m2 pomieszczenia.

dsc_1199

Podsumowanie

Za 199 zł otrzymujemy porządny sprzęt, który da nam sporo radości. Wykonanie jest dobre. Musimy tylko pamiętać, że na błyszczących urządzeniach bardziej widać kurz, a podczas przecierania go powinniśmy używać delikatnej szmatki aby go nie porysować. Hykker Soundbar Studio wygląda i gra lepiej niż wskazywała by na to cena!  Może nie jest to idealne urządzenie dla audiofili, ale jeśli nie jesteś posiadaczem drogiego zestawu audio i wysokiego budżetu z pewnością jest to sprzęt, który warto kupić.

Hykker Soundbar Studio dostępny jest od 05.12.2016 w wybranych sklepach Biedronka. Jego dostępność możemy sprawdzić na stronie, zaznaczając opcję:

xxx

Za udostępnienie urządzenia do testów dziękujemy firmie MyPhone!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *