Audio News Recenzje

HYKKER Gaming Sound XR – recenzja słuchawek dla graczy z Biedronki

Lubisz grać i szukasz taniego sprzętu gamingowego albo dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z grami i chcesz kupić swoje pierwsze słuchawki dla graczy? Marka HYKKER ponownie wprowadza do sklepów sieci Biedronka swoje Gaming Sound XR, a my specjalnie dla Was testujemy jak sprawdzają się w praktyce!

 

HYKKER reklamując swój sprzęt wspomina o tym, że: „Słuchawki Gaming Sound XR łączą w sobie wyjątkowej jakości dźwięk i nowoczesny design, wzbogacony kolorowo podświetlonymi nausznikami. Słuchawki są doskonale wyciszone, posiadają wbudowany mikrofon zapewniający stałą komunikację z innymi graczami oraz regulator głośności umiejscowiony na przewodzie. Pełną funkcjonalność i komfort używania produktu zapewniają poduszki ochronne ulokowane na nausznikach.” Czy te zapewnienia się potwierdzą?

Wygląd

Słuchawki otrzymujemy ułożone w kartonowym pudełku otoczone przeźroczystym plastikowym zamknięciem, dzięki temu już w sklepie możemy zobaczyć, który kolor podoba się nam najbardziej. W pudełku znajdziemy też krótką instrukcję obsługi oraz kartę gwarancyjną.

Słuchawki zostały wykonane z plastiku, który pomimo tego, że nie jest najwyższej jakości prezentuje się bardzo dobrze. Producent podobnie jak w innych urządzeniach, zwrócił szczególną uwagę na ich wykonanie, dzięki czemu wyglądają ciekawiej niż niejeden znacznie droższy model. Warto jednak o nie zadbać ponieważ plastik dość łatwo się rysuje. Muszle w których zostały umieszczone przetworniki zostały pokryte gąbką i obszyte przyjemną w dotyku eko skórą. Słuchawki są lekkie (razem z przewodem ważą 271 gramów), a dzięki zastosowaniu regulowanego pałąku z pewnością każdy gracz znajdzie dla siebie prawidłowe ustawienie.

HYKKER zastosował w słuchawkach diody LED, dzięki którym wyglądają naprawdę efektownie przy zgaszonym świetle. Mikrofon w Gaming Sound XR został umieszczony na ruchomym ramieniu, które możemy odpowiednio ustawić. Jest ono zamontowane na tyle stabilnie, że mikrofon nie będzie nam opadał w trakcie rozgrywki.

Specyfikacja

HYKKER Gaming Sound XR to słuchawki stereo, w których zostały zastosowane 40 mm przetworniki. Zasilanie podświetlenia LED odbywa się przez podłączenie urządzenia do portu USB 5V. Słuchawki posiadają przewód o długości 2,2 metra zakończone wtykiem minijack 3,5 mm oraz USB. Na przewodzie został umieszczony pilot do regulacji głośności. Niestety kabel od miejsca, w którym rozchodzi się na wtyki jest dość krótki, dlatego jeśli w Waszym komputerze lub laptopie wtyki znajdują się daleko, możecie mieć problem z ich podłączeniem.

Dźwięk

Za kwotę 39,99 zł dostajemy słuchawki, które dość dobrze sprawdzają się podczas grania. Jakość dźwięku jest na przystępnym poziomie, nie możemy jednak wymagać od nich jakości premium. Przykładowo podczas grania w CS:GO będziemy w stanie usłyszeć kroki, ale w przypadku jeśli przeciwnik będzie nadchodzić z tyłu lub przodu kroki będą słyszalne zarówno w lewej i prawej słuchawce. Bez problemu odróżnimy jednak lewą lub prawą stronę. Mikrofon radzi sobie za to bardzo dobrze. Zarówno podczas prowadzenia rozmów z innymi graczami, czy na Skypie jak i nagrywaniem dźwięku za pomocą dyktafonu.

Podsumowanie

Słuchawki są dość lekkie i wygodne. Zastosowany regulowany pałąk pozwoli na dobranie optymalnej wielkości, a zamknięta budowa wystarczająco dobrze wygłuszy dźwięki z otoczenia. Dostępne są w pięciu kolorach: białym, czarnym, żółtym, bordowym i turkusowym w cenie 39,99zł od 19.01.2017 w sklepach Biedronka. Przy tak nie dużym budżecie będzie to dobry wybór.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *