News

Hulajnogi wróciły do łask. Czy to tylko chwilowa moda?

Gdybyśmy mieli wskazać największy hit ostatnich miesięcy, bez wahania odpowiedzielibyśmy: hulajnogi elektryczne. Mimo swojego niepozornego wyglądu szybko opanowały one ulice największych polskich miast, stając się dla wielu osób ulubionym środkiem transportu. Trudno się dziwić – to świetny sposób nie tylko na poprawienie swojej kondycji, ale też… podreperowanie domowego budżetu. Chcesz wiedzieć, jak to możliwe? Zajrzyj do dzisiejszego artykułu.

Hulajnogi elektryczne – z czym to się je?

Hulajnoga elektryczna to nic innego jak hulajnoga wyposażona w silnik elektryczny. Wyróżnia się nieco większymi rozmiarami niż jej starsze poprzedniczki. W porównaniu z nimi oferuje również zdecydowanie więcej funkcjonalności. Dzięki wysokiemu, bo dochodzącymi nawet do 50 kilometrów, zasięgowi bez problemu wybierzemy się na niej na wycieczkę po mieście czy dojedziemy do pracy.

Co daje jazda na hulajnodze elektrycznej?

Poprawia kondycję i koordynację – mimo że jazda na hulajnodze elektrycznej nie wymaga od nas poruszania nogami, korzyści zdrowotne, jakie wiążą się z jej korzystaniem, są nieprzecenione. Polepszenie koordynacji ruchowej, wzmocnienie mięśni brzucha i ramion, możliwość solidnego dotlenienia organizmu… Twoje organizm szybko podziękuje Ci za dodatkową porcję ruchu.

Oszczędza czas – statystyczny Polak marnuje w korkach 40 godzin miesięcznie. Rocznie daje to 480 godzin, czyli aż 20 dni. Rozwiązaniem tego problemu może być właśnie hulajnoga elektryczna. Obok roweru to najprostszy sposób na zaoszczędzenie w ciągu dnia nawet kilkudziesięciu minut.

Jest źródłem fajnej zabawy – nie ukrywajmy, jazda na hulajnodze ma służyć przede wszystkim naszej frajdzie. Dla wielu z nas jest ona również sentymentalnym powrotem do dzieciństwa, gdy posiadanie hulajnogi z miejsca czyniło nas królowymi podwórka 😉 Zakup hulajnogi elektrycznej to także kolejny pretekst, żeby wstać z kanapy i nacieszyć się pięknym, słonecznym latem. Fakt, że na rynku można znaleźć sporo modeli stworzonych z myślą o dzieciach (jedną z takich hulajnóg elektrycznych znajdziesz na przykład tutaj), pozwoli Ci urozmaicić czas spędzany w gronie najbliższych.

Dobra hulajnoga, czyli jaka? Najważniejsze parametry

Tym, co ma szczególne znaczenie przy wyborze hulajnogi elektrycznej dla dorosłych, jest przede wszystkim jej zasięg. Najpopularniejsze urządzenia pozwalają na przejechanie około 20-30 kilometrów bez konieczności ładowania.

A jeśli o ładowaniu mowa… Zwróć uwagę, jaki jest czas pełnego naładowania danej hulajnogi. Niektóre z nich naładujesz już nawet w 2 godziny.

Trzecim najważniejszym parametrem przy zakupie hulajnogi elektrycznej jest jej maksymalna prędkość. O ile w przypadku najmłodszych hulajnoga o rozpędzie do 10-12 kilometrów będzie wystarczającym rozwiązaniem, o tyle osoby dorosłe mogą zdecydować się na urządzenie o prędkości dochodzącej do nawet 30 kilometrów na godzinę. Większe prędkości sprawdzą się, jeśli szukasz hulajnogi elektrycznej zadań specjalnych.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź, jakie jeszcze parametry wziąć pod uwagę przy zakupie hulajnogi elektrycznej.

Hulajnoga elektryczna – przebój wielu sezonów?

Mimo że hulajnogi elektryczne dopiero niedawno pojawiły się w Polsce stosunkowo niedawno, śmiało można przypuszczać, że zostaną z nami na dłużej. Wpisując się w trend zdrowego i ekologicznego stylu życia, mogą stać się ciekawą alternatywą dla roweru czy auta.

Porównaj poszczególne modele hulajnóg elektrycznych w NEONET i wybierz model dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *