Motoryzacja

Honda przyśpiesza realizację strategii „Electric Vision”

Honda ma bardzo ambitne plany dotyczące elektryfikacji w Europie. Jej założeniem jest osiągniecie celu, zgodnie z którym do 2022 roku wszystkie modele marki będą wyposażone w zelektryzowane układy napędowe. To o trzy lata wcześniej, niż marka pierwotnie zakładała. Wszystko wskazuje na to, że Honda jest bardzo pewna swoich elektrycznych i hybrydowych układów napędowych.

Już niedługo w ofercie znajdzie się 6 modeli wykorzystujących napędy elektryczne. Na czele znajdą się Honda e i hybrydowy Jazz  nowej generacji.

e: Technology

Honda zaprezentowała też nowe obrandowanie linii „e:Technology”, która ma objąć wszystkie zelektryfikowane produkty wyprodukowane przez koncern. Samochody marki Honda, które zostaną uznane jako przyjazne dla środowiska zostaną też oznakowane emblematem oznaczającym rodzaj układu napędowego. Pierwszym tego typu pojazdem będzie Jazz z logo „e:HEV”, czyli Hybrid Electric Vehicle.

Dlaczego e:HEV ma być lepszy? W tradycyjnych hybrydach to silnik elektryczny wspomaga silnik spalinowy. W e:HEV to silnik spalinowy wytwarza energię wykorzystywaną do zasilania jednostki elektrycznej. Efektem tej pracy ma być płynność jazdy i dynamika przyśpieszeń, typowa dla pojazdu elektrycznego. Honda zapewnia też, że opracowany przez nich system kontroli przepływu energii oferuje oszczędność zużycia paliwa, ale nie odbiera przy tym przyjemności z jazdy. Układ hybrydowy, który będzie dostępny w następnej generacji modelu Jazz zdobył już szerokie uznanie w Europie, zapewniając nowemu modelowi hybrydowemu CR-V oszczędność na co dzień. Jazz nowej generacji ma być dostępny w Europie w 2020 roku.

Honda ogłasza współpracę z Vatenfall

Honda e and Energy Management Images

Honda poza zaprezentowaniem nowej gamy samochodów ujawniła także kolejne plany rozwojowe. Dotyczą one zarządzania energią w Europie przy współpracy z firmą Vattenfall, czyli wiodącym dostawcą energii elektrycznej. Dzięki tej współpracy, Honda zawrze pierwszy na świecie kontrakt odnoście elastycznego wykorzystania energii, specjalnie dostosowanego do potrzeb właścicieli pojazdów elektrycznych w Europie.

Dlatego jeśli podoba Wam się ta wizja, zachęcamy do śledzenia nowości dotyczących marki. Kto wie, może wybrany samochód Honda trafi niedługo na Wasz podjazd lub miejsce w garażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *