News Serwis

Gwarancja na telefony iPhone trwa tylko rok, a co później?

Czas wsparcia serwisowego dla każdego producenta leci bardzo szybko. Zanim się obejrzymy, a już okazuje się, że minęło w zasadzie 2 lata pełnej gwarancji. A co jeśli nasze wsparcie trwa tylko rok i nie możemy z tym nic zrobić? Pozostaje nam skorzystać tylko z naprawy odpłatnej dla telefonów iPhone.

 

Reklamacja telefonu w ramach gwarancji

Nigdy nie było i pewnie nie będzie idealnych produktów. Nowoczesna technologia mimo swojego rozwoju ciągle idzie do przodu. Zdarza się, że mimo najnowszych systemów wsparcia oraz dodatków unowocześniających wszystkie urządzenia mogą nas zawieźć. Mogą się po prostu zepsuć, a my zostajemy bez pomocy ze strony producenta. Dokładnie tak – nie każdy producent oferuje długą i rozbudowaną gwarancje. Idealnym przykładem jest tutaj marka Apple, która telefonów zapewnia klientom tylko rok gwarancji. Po tym jakże krótkim czasie nasze telefony nie mogą być naprawiane bezpłatnie na koszt producenta.

Oczywiście Polacy nie zostają w 2 roku sami, ponieważ prawo UE gwarantuje klientom wsparcie ze strony sprzedawców. Nie wszyscy klienci wiedzą o takich możliwościach i nie wszyscy z nich korzystają. Powodem takich działań są najczęściej uszkodzenia mechaniczne, które w przypadku naprawy telefonów iPhone (również produktów) są dość kosztowne do usunięcia. Wiedzą o tym długoletni użytkownicy produktów Apple chętnie i odpowiedzialnie korzystając z rękojmi.

Gdzie naprawiać odpłatnie telefony iPhone?

Świeżo zakupione telefony bardzo często „nie dożywają” całych 2 lat w rękach niektórych klientów. Wszystko dlatego, że urządzenia są dość śliskie i łatwo je upuścić narażając na różnorakie uszkodzenia mechaniczne. W trakcie trwania gwarancji lub rękojmi tego typu awarie nie są usuwane bezpłatnie, dlatego musimy liczyć się z kosztami w przypadku dodatkowej awarii (innej niż tylko uszkodzenie samej szybki wyświetlacza) jeśli chcemy, aby nasze urządzenie działało poprawnie. Naprawy odpłatne możemy wykonać w zasadzie w każdym serwisie iPhone Wrocław lub Warszawa, albo w każdym innym mieście. Mogą to być zarówno punkty posiadające uprawnienia producenta, jak i prywatne firmy zajmujące się odpłatnymi naprawami telefonów.

trak.in

Co prawda koszty w serwisie producenta będą większe niż w serwisach rynkowych. Nie zmienia to faktu, że pogwarancyjne punkty napraw telefonów iPhone mogą dokonywać nieco tańszych form naprawy. Mówimy tutaj np. o wymianie szybki, czego nie uświadczymy w serwisie gwarancyjnym firmy Apple z racji trudnych i skomplikowanych procedur samego producenta. Każdy pogwarancyjny serwis iPhone Wrocław chętnie naprawi naszego smartfona, wszystko jest kwestią ceny oraz odpowiednich ustaleń ile mamy zapłacić za końcową naprawę. Tego typu serwisy są naszym ratunkiem przed złomowaniem drogiego telefonu, który z pewnością trafił na naprawę pogwarancyjną wcześniej niż się tego spodziewaliśmy. Bardzo często powodem uszkodzeń mechanicznych jesteśmy my sami.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *