News

GSM, czyli system, który łączy

Global System for Mobile Communications, to w dużym skrócie sieć telefonii komórkowej, która swoje usługi oferuje prawie na całym świecie i dzięki której takie urządzenia, jak telefony komórkowe mają rację bytu.

Możemy komunikować się z bliskimi, którzy są po drugiej stronie globu, możemy prowadzić kontrakty międzynarodowe i być szybko powiadamianymi o wszelkich niebezpieczeństwach. Obok globalnego Internetu, jest to jeden z najważniejszych wynalazków służących do komunikacji międzyludzkiej.

GSM dzisiaj

Choć pojawiły się na rynku nowsze rozwiązania, sieć GSM wciąż jest największym i najbardziej popularnym systemem komunikacyjnym. Infrastruktura systemu rozbudowywana jest w sposób, aby zapewnić jak najlepszą jakość usług i jednocześnie sprostać zwiększającej się wciąż liczbie połączeń i ilości przesyłanych danych.

Do sieci wprowadzona zostaje, na przykład, architektura warstwowa, czyli inaczej Mobile Softswitch Solution czy chociażby warstwa transportu wewnątrz sieci, która korzysta z technologii IP.

Standardowo, sieć GSM działa w 2G, jednak już teraz na rynku pojawiły się technologie 3G, LTE czy coraz szerzej rozwijany system piątej generacji – 5G.

Usługi GSM

Głównymi usługami systemu GSM jest, oczywiście, transmisja danych oraz połączenia głosowe. Dzięki temu rozwiązaniu, możliwe jest także przesyłanie wiadomości tekstowych czy multimedialnych. Znane nam wszystkim SMSy oraz MMSy mogą pełnić bardzo ważną funkcję w naszych codziennych życiach (oprócz tej, która służy zwykłej komunikacji).

Jedną z większych zalet, które oferuje system GMS, jest z pewnością bardzo szybkie i na ogromną skalę, informowanie o zagrożeniach.

Terminale GSM

Urządzenia te, przystosowane do obsługi nie tylko 2G, ale również 3G oraz technologii LTE, zapewniają dostępność sieci w każdym miejscu na Ziemi. Wzmacniają oraz zwiększają prędkość połączenia, więc jeśli na tym nam zależy, warto zainteresować się ofertą takiego sklepu jak Balticad, który w sprzedaży posiada terminale GSM oraz LTE. Dzięki kontaktowi z profesjonalną obsługą Klienta można dokonać optymalnego wyboru.

Źródło: Balticad, Terminal LTE Cat 1 with 2G/3G fallback M2M IoT

Terminale umożliwiają połączenie aplikacji przemysłowych, wykorzystując przy tym technologię bezprzewodową. Są to sprawdzone urządzenia, gwarantujące najwyższą jakość oferowanych usług.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *