Aplikacje Internet News

Google wspiera początkujących programistów – aplikacja Grasshopper

Praca programisty to niewątpliwie interesująca praca dająca możliwość obcowania z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami. Kuszące są też zarobki sięgające kilku tysięcy złotych. Niestety jest to zawód wymagający od nas dużego skupienia i samodyscypliny oraz gotowości do ciągłego pogłębiania naszej wiedzy.
 
Młoda osoba, która interesuje się informatyką nie zawsze wie czy dział programowania ją w pełni zainteresuje tak, aby mogła zdobyć satysfakcjonującą pracę. Kierunków w samej informatyce jest całe mnóstwo począwszy od programowania, grafiki, realizacji dźwięku skończywszy na projektowaniu stron WWW i prowadzeniu Social Mediów. Zaczynając naukę w tym kierunku nie każdy wie, gdzie widziałby swoją zawodową ścieżkę kariery. Dla tych, którzy chcieliby sprawdzić się czy programowanie jest dla nich Google przygotowało darmową aplikację Grasshopper. Za jej pośrednictwem możemy krok po kroku uczyć się ogólnych zasad tworzenia kodu w języku JavaScript. Wraz z kolejnymi lekcjami poznamy więcej języków programowania, przejdziemy przez proste quizy oraz otrzymamy do wykonania zadania, które pomogą nam, w tym, aby na końcu stworzyć własny kod i własną animację.
 
W aplikacji znajdziemy również plac zabaw, gdzie możemy samodzielnie tworzyć kod i obserwować jego działanie bez potrzeby realizowania zadań. Za regularne korzystanie z aplikacji zbieramy punkty i osiągnięcia. W aplikacji obecny jest również licznik pokazujący ile łącznie czasu poświęciliśmy na naukę.
 
Program został opracowany przez grupę Area 120, zespół zajmujący się eksperymentalnymi projektami w Google. Aplikację możecie pobrać na Androida i iOS-a.
 
Źródło: learndigital.withgoogle.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *