Aplikacje News

Google Duo – 5 mln pobrań w tydzień

Google ostatnio postanowiło wziąć się za tworzenie komunikatorów internetowych. Chociaż pierwszy z nich – Allo – jeszcze się nie ukazał, to  Duo jest już dostępny i może okazać się hitem.

Duo jest odpowiedzią na Messengera bez konieczności posiadania konta oraz ma być konkurencją zarówno dla niego jak i dla Skype. Jednak nie napiszemy z niego wiadomości. Oferuje on bowiem tylko wideorozmowy. W procesie rejestracji wystarczy podać swój numer telefonu i już można zacząć używać aplikacji.

fot. Google
fot. Google

Duo to niewątpliwie szybka i minimalistyczna aplikacja, która może nieco podkraść użytkowników Skype’owi. Oczywiście o ile nie ograniczy się on tylko do telefonów. Póki co dostępne są tylko wersje na Androida i iOS-a, co nie do końca potwierdza słowa twórców o aplikacji „dla każdego”.

Jak poinformował CEO Google Sundai Pichai, Duo przekroczył 5 milionów pobrań w ciągu tylko jednego tygodnia. Wynik ten niewątpliwie zwraca na siebie uwagę. Zobaczymy, jak potoczy się przyszłość owego komunikatora. Sądzę, że nie będzie miał łatwo, gdy wokół siebie ma takich gigantów jak Messenger, Skype czy Whatsapp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *