News

Gdzie można naprawić telefon Xiaomi?

Xiaomi to dość specyficzna marka telefonów. Posiada innowacyjne pomysły i jest znany z nietypowego podejścia do spraw serwisowania sprzętu. Przede wszystkim naprawy w serwisie często kończą się wysoką wyceną naprawy telefonu. Zdarzają się również mechaniczne naprawy telefonów, jednak serwisy producenta nie posiadają tu tańszej alternatywy w takiej postaci, jak serwisy pogwarancyjne. 

Poza procesem wymiany telefonów na odnowiony model są też dostępne mechaniczne naprawy. Takich napraw producent dokonuje sporo. Głównie dotyczy to wymiany baterii, kamery przedniej z czujnikami, wymiany ekranu i aktualizacji oprogramowania. Na serwisie producenta jest możliwość rozkręcenia telefonu i wyczyszczenia złączy oraz innych elementów. Niestety wiąże się to z dużymi kosztami, ponieważ naprawy telefonów Xiaomi u producenta są dość drogie.

Gdzie można naprawić telefony Xiaomi?

Xiaomi to marka, która produkuje solidne urządzenia. Możliwa jest ich całościowa, naprawa jednak takich praktyk producent nie stosuje, ale nie oznacza to, że na rynku nie znajdziemy pomocy. Obecnie takimi usługami zajmuje się serwis pogwarancyjny telefonów, który oferuje wiele możliwości napraw.

Punkty takie znajdziemy praktycznie w każdym mieście, a także w Internecie. Wystarczy użyć wyszukiwarki Google i wpisać frazę wymiana szybki Xiaomi, a na pewno wyskoczy nam sporo wyników. Kontynuujący wyszukiwanie z następnymi frazami odkryjemy punkty w całej Polsce świadczące tego typu usługę. Dzięki porównaniu różnych ofert możemy odnaleźć najniższe ceny.

Tańsze naprawy w pogwarancyjnych serwisach

W zależności od rodzaju naprawy ceny w serwisie pogwarancyjnym mogą być niższe nawet o ponad połowę, w porównaniu z usługami serwisu producenta. Weźmy za przykład pokrywę baterii. Serwis producenta nie akceptuje tego typu naprawy i za uszkodzenie klapki baterii musielibyśmy zapłacić około 2800 zł, wymiana mechaniczna w serwisie pogwarancyjnym to koszt 250 – 300 zł.

Takich przykładów w różnicach cenowych jest naprawdę dużo. Wystarczy porównać ceny tych dwóch miejsc, by dowiedzieć się, jaką kwotę możemy zaoszczędzić. Dlatego każdy przypadek i propozycję serwisów należy przemyśleć i zastanowić się, które miejsce będzie lepsze do naprawy Xiaomi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *