News

Gdzie kupić bitcoiny?

Stawiając pierwsze kroki w świecie kryptowalut w końcu każdy zadaje sobie fundamentalne pytanie Ale właściwie, to jak mam te bitcoiny kupić?. Zakup bitcoinów choć faktycznie nie jest rzeczą bardzo skomplikowaną, to jednak warto się do niego przygotować, aby nie popełnić błędu, przez który kwota jaką przeznaczamy na inwestycję mogłaby zostać zablokowana lub wręcz utracona.

W tym poradniku skupimy się na tym gdzie i jak i gdzie kupić bitcoiny oraz opiszemy wady i zalety poszczególnych metod.

Zakup bitcoinów w kantorze – Kantor Bitcoin

Dla okazjonalnych inwestorów lub dla stawiających swoje pierwsze kroki, najwygodniejszym sposobem zakupu bitcoinów lub innych kryptowalut będzie skorzystanie z kantoru bitcoin. W Polsce istnieje kilka kantorów, których oferta różni się cenami (uwaga! różnice cen mogą być znaczące, przed zakupem warto porównać oferty kilku kantorów) oraz listą dostępnych do handlu kryptowalut. Poszczególne kantory różnią się także sposobem realizacji wpłat oraz pobieranymi prowizjami.
Ważną zaletą kantorów jest fakt, że w większości z nich zakupu jak i sprzedaży bitcoinów możemy dokonywać w sposób całkowicie anonimowy, co znacznie upraszcza i przyspiesza proces zakupowy.
Wadą zakupu w kantorze może być fakt, że ceny zakupu i sprzedaży zwykle są o kilka procent wyższe niż na specjalistycznych giełdach bitcoin (o których piszemy w osobnym punkcie), lecz w kontekście inwestycji długoterminowych lub zakupów dokonywanych ad hoc zazwyczaj te różnice nie są bardzo istotne.

Osobom zainteresowanym zakup bitcoinów w kantorze rekomendujemy KantorBitcoin.pl, ze względu na niskie ceny i prowizje, bardzo intuicyjny panel zakupowy oraz gwarantowane pełne wsparcie dla użytkowników na każdym etapie zakupu kryptowalut. W KantorBitcoin.pl, oprócz bitcoinów można kupić także kryptowalutę litecoin.

Zakup bitcoinów na giełdzie – Giełda Bitcoin

Dla użytkowników, którzy wcześniej mieli do czynienia z rachunkiem maklerskim i handlem akcjami, dobrą opcją jest zakup bitcoinów na giełdach bitcoin. Na giełdzie mamy pewność, że handlujemy po aktualnie najlepszym kursie (oczywiście najlepszym w ramach danej giełdy, bo kursy na różnych giełdach będą się nieznacznie różnić). Przed przystąpieniem do realizacji transakcji warto zapoznać się szczegółowo z interfejsem danej giełdy, aby nie popełnić błędów przy składaniu zleceń, gdyż np. pomylenie pól do wprowadzania ceny jednostkowej i żądanego wolumenu transakcji może nas to słono kosztować (a wbrew pozorom takie błędy nie są rzadkie).

Giełdy mają również tę zaletę, że umożliwiają handel wieloma kryptowalutami oraz ich bezpośrednią wymianę (w kantorze zazwyczaj możemy jedynie sprzedać kryptowalutę za złotówki lub inną standardową walutę). Giełdy bitcoin są więc idealne dla inwestorów, którzy zamierzają dynamicznie alokować i często zmieniać strukturę portfela posiadanych kryptowalut.

Pewną wadą giełd jest fakt, żezazwyczaj nie możemy tam zacząć handlować “z marszu”, a musimy przejść proces rejestracji, łącznie z przesłaniem i weryfikacją dokumentów tożsamości. Zwykle trwa to maksymalnie 1-2 dni, natomiast rzecz jasna nie jesteśmy już tak anonimowi jak przy korzystaniu z kantorów internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *