Deepcool Assasin III
Artykuły Komputery News

GamerStorm Assasin III – Nowy powietrzny król wydajności?

Na stronie GamerStorm (serii produktów DeepCool’a) zawitał nowy produkt w postaci potężnego chłodzenia powietrznego o nazwie Assasin III. Chłodzenie zostało wystawione na tegorocznych targach CES na stanowisku DeepCool’a gdzie przykuło ono uwagę niestety nielicznych.

Na stanowisku chłodzenie znajdowało się w platformie testowej złożonej z m.in. procesora i9-9900K podkręconego do wartości @5Ghz, którego potrafiło okiełznać w temperaturach +/- 80 stopni, co jest niesamowitym wynikiem jak na chłodzenie powietrzne. Trzeba zaznaczyć, że jednocześnie było bardzo ciche.

DeepCool podczas tworzenia tego chłodzenia bardzo skupiło się na kwestii ciepłowodów, które diametralnie przebudowali. Dodatkowo jako jedyni na rynku posiadają patent na wentylatory z podwójnymi łopatkami, jedne z najlepszych pod względem wytwarzanego przez nie ciśnienia statycznego, których własnie użyli w tej konstrukcji – według mnie bez sensu. Finy nie są ułożone na tyle gęsto, by wentylatory ciśnieniowe były musem – będą generować niepotrzebny hałas wywołany przepływem powietrza przez finy.
Dwa 9-łopatkowe wentylatory są osadzone na 165mm konstrukcji złożonej z dwóch wież wykonanych prawdopodobnie z aluminium. Pomiędzy 44 finami zatopionych jest 7 ciepłowodów o średnicy 6mm, z czego 3 z nich na dole są skrócone co mówi nam o tym, że radiator jest przystosowany dla platform HEDT z pamięciami RAM po obydwu stronach. Pod takim radiatorem zmieszczą się pamięci o maksymalnej wysokości do 54mm.

Deepcool Assasin III

Nowy produkt DeepCoola ma być kompatybilnymi z podstawkami AMD od FM1 do AM4+, oraz Intela od LGA1366 – LGA1151 i HEDT LGA2011 – LGA2066. Warto zauważyć, iż nie mamy tutaj wymienionej podstawki TR4, czyli podstawki HEDT dla procesorów AMD Threadripper. Premiera ma nastąpić 25 września, cena jest jeszcze nieznana.

Źródło: DeepCool

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *