News Telefony

Francja zaczęła budować odcinek Hyperloop

Trwają przygotowania do testów odnośnie budowy odcina Hyperloop we Francji. Elon Musk zaraża swoimi pomysłami coraz szersze grono państw, które decydują się na nowe technologie. Firma Hyperloop TT oficjalnie poinformowała, że we Francji rozpoczęto budowę odcinka, który w przyszłości ma służyć do uruchomienia innowacyjnego transportu na szeroką skalę. Budowa ma zakończyć się prawdopodobnie w 2019 roku.
 
Oczywiście nie ma co się spodziewać, że od razu to będzie wielka rozbudowana infrastruktura. Odcinek, który zaczął być budowany we Francji ma mieć długość 320 metrów. Jest on więc krótszy od Virgin Hyperloop One, który posiada długość 500 metrów. Budowa tej konstrukcji we Francji jest tylko częścią ogromnego planu, który po etapie testów zostanie wprowadzony na szerszą skalę.

Z kolei drugi z odcinków budowany przez firmę Hyperloop TT ma mieć już długość 1 kilometra, a tuby będą podniesione na wysokość prawie 6 metrów. Do kapsuły ma zmieścić się około 40 pasażerów i podróżować nią z ogromną prędkością. Jednak upłynie trochę czasu, zanim plany staną się rzeczywistością.
 
Francja to nie pierwszy kraj, który zdecydował się na budowę Hyberloopa. Wszystko idzie w tym kierunku, aby może za kilkanaście/kilkadziesiąt lat ludzie będą mogli poruszać się takim środkiem transportu pomiędzy miastami.
 
https://youtu.be/oUrtE5SCudM
 
Źródło : fortune.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *