Na początku sierpnia Fractal Design uderzył w rynek nową serią, będąc konkurencją dla obecnego lidera w tej kwestii – SeaSonica. Tak, dobrze słyszycie. Jest to o tyle dziwne, że firma od bardzo dawna była nieobecna w sferze zasilaczy a swój powrót zaliczyła uderzeniem w high-end.
Nowy produkt od Fractal Design posiada certyfikat 80+ Platinium, kondensatory firmy Rubicon, jest w pełni modularny, a obok wejścia na kable został umieszczony dodatkowy przycisk do włączenia, bądź wyłączenia pracy zasilacza w trybie pół pasywnym, więc absolutny top (podobnie jak w np. SeaSonicach Focus Plus Gold). Chłodzony jest 140 mm wentylatorem na łożysku FDB z „bardzo niską początkową prędkością obrotową” – jak to opisał producent.
Okablowanie
W tej serii otrzymujemy długie płaskie kable, które możemy z łatwością układać w obudowie, producent nazwał to technologią „UltraFlex”, w której to jedna żyła jest stworzona z wielu małych wiązek, co ma nadawać elastyczności, a wysoka jakość użytej miedzy ma spowodować najwyższą jakość napięcia na wyjściu oraz niskie tętnienia. Kable są długie, wtyczka 24 pinowa posiada nawet 60 cm długości i jako jedyna z całego zestawu posiada dodatkowy nylonowy oplot. W zasilaczu mamy miejsce na kabel 24 pin, wtyczkę EPS (w zestawie otrzymujemy 2 takie), 4 złącza do podłączenia kabli 8 pinowych oraz 4 wejścia dla kabli SATA bądź Molex. Wszystkie przewody zostaną nam dostarczone w materiałowej torbie wraz z kilkoma opaskami rzepowymi do uporządkowania kabli na stronie serwisowej naszej obudowy.
W zasilaczu mamy miejsce na kabel 24 pin, wtyczkę EPS (w zestawie otrzymujemy 2 takie), 4 złącza do podłączenia kabli 8 pinowych oraz 4 wejścia dla kabli SATA bądź Molex. Wszystkie przewody zostaną nam dostarczone w materiałowej torbie wraz z kilkoma opaskami rzepowymi do uporządkowania kabli na stronie serwisowej naszej obudowy.
Wygląd jednostki
Design się niczym nie wyróżnia, prosta bryła z logo Fractal Design po bokach, wentylator natomiast jest osłonięty grillem podobnym do tego z zasilaczy produkowanych przez be quiet! – jednakże o wiele rzadszym.
Na linii 3.3V oraz 5V możemy otrzymać do 22A (z każdej osobno), gdzie łączna ich obciążalność to 120W, a przy linii 12V mamy 71.6A, gdzie maksymalne obciążenie zależne będzie od wersji zasilacza. Ten jest oferowany w wariantach od 560W do 860W. Jednostka posiada zabezpieczenia OPP, OVP, SCP, UVP, OVP oraz OTP. Należy jeszcze wspomnieć, że na jednostkę udzielana jest 10 letnia gwarancja.
Źródło: fractal-design.com