News

Fakty i mity na temat ładowania baterii w telefonie

W Internecie znajdziecie wiele różnych informacji na temat metod dbania o swoją baterię w smartfonie. Wiele z tych porad jest po prostu nieprawdziwych, co może doprowadzić do całkowitego uszkodzenia baterii. Jak bronić się przed takimi poradami, które niewiele Wam dadzą, nie poprawią jakości funkcjonowania baterii w telefonie?

W sieci można znaleźć wiele mitów, wedle których nawet najlepsze smartfony narażone są na zużycie baterii. Wszystkie baterie mają w końcu ograniczoną żywotność i kiedyś się zużyją. Jeśli już  doszło do takiej sytuacji, że uszkodziliście baterie przez nieuważne działanie, pozostaje Wam wizyta w profesjonalnym serwisie telefonów, który świadczy usługę „wymiana baterii iPhone Warszawa”. To jedyne słuszne zachowanie się w takiej sytuacji – wybranie się do dobrego serwisu telefonów.

Czy należy rozładować baterię do końca, jak jest naprawdę?

Rozładowanie baterii do końca to jeden wielki mit. Być może kiedyś było tak w przeszłości, przy starszych modelach telefonów. Teraz kiedy smartfony wykonywane są według najnowszej technologii, nie jest to konieczne. Pełne rozładowanie baterii miało sens przy akumulatorach niklowo-kadmowych, które posiadały efekty pamięci. To był główny powód, że z czasem traciły one swą żywotność. Rozładowanie takiej baterii przedłużało jej przydatność.

Nowoczesne baterie określane jako litowo-jonowe nie powinny być całkowicie poddawane procesowi rozładowywania. Nie ma też potrzeby ładowania ich do pełna. Taką baterię wystarczy naładować do poziomu 80 proc. pełnego naładowania. Ostatnie 20 proc. pojemności baterii ładuje  się znaczenie wolniej. Może nawet skrócić żywotność baterii. Nowego smartfona czy iPhone’a wcale nie musimy ładować do 100% i nie ma też potrzeby rozładowywania baterii w nim. Jeśli będziemy postępować jak w przypadku materii starszego typu, doprowadzimy do jej uszkodzenia. O wiele lepszym rozwiązaniem jest częstsze ładowanie swojego telefonu i unikanie pełnego naładowania oraz rozładowania.

Czy bezprzewodowe ładowanie może być niebezpieczne dla telefonu?

Wśród użytkowników telefonów krąży opinia, że ładowanie telefonów w porze nocnej może zaszkodzić urządzeniu. Nie dotyczy to jednak nowoczesnych telefonów, ponieważ po naładowaniu odcinają one pobór prądu. Nie występuje w tym przypadku efekt przeładowania. Nie jest istotne również to, że telefon jest ładowany bezprzewodowo. Taki sposób ładowania nie wpływa negatywnie na baterię.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *