Aplikacje News

Facebook oficjalnie w śląskiej wersji językowej

Akcja Śląski FB przyniosła efekty. Portal społecznościowy Facebook uznał język Śląśki za oficjalny. Już od dziś użytkownicy Facebooka mogą korzystać z portalu przy pomocy ślonskiej godki.

 

Facebook w dalszym ciągu rozwija swój portal zaskakując wszystkich użytkowników. W ostatnim czasie oprócz zmian w aplikacji messenger portal Marka Zuckerberga wprowadził też nowe możliwości like’owania postów, czy wykorzystania messengera jako aplikacji do wysyłania wiadomości SMS. W dniu wczorajszym zespół Facebooka sprawił miłą niespodziankę użytkownikom z Polski, a dokładnie Ślązakom wprowadzając Facebooka w śląskiej wersji językowej. To kolejny krok w stronę Polaków pochodzący od tak dużej korporacji. Przypomnę, że firma Samsung również stworzyła oprogramowanie, które wzbogaca smartfony o Ślōnskŏ gŏdka czyli śląską mowę.

fot.Technologiczna.pl / ustawienia języka na Facebooku
fot.Technologiczna.pl / ustawienia języka na Facebooku

Nowe usprawnienia językowe są dostępne od ręki, wystarczy wejść w ustawienia i po prostu wybrać Ślōnskŏ gŏdke, a następnie zapisać zmiany. Obserwując poczynania tych wielkich korporacji zaczynam stwierdzać, że Śląsk jest przez nich traktowany jak osobne państwo.

Źródło: FaceBook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *