Aplikacje

Evernote – najlepszy notatnik?

Szukasz niezawodnej aplikacji, która pozwoli Ci zanotować wszystko, co tylko chcesz? Nie szukaj już dłużej i wyposaż swojego smartfona w Evernote!

Powiem szczerze, że długo szukałam dobrej aplikacji do robienia notatek. Żadna z tych, które znalazłam, nie spełniała moich oczekiwań. Wymagałam czegoś, co będzie dobrze wyglądało, pozwalało na szybką pracę, a przy okazji sprawi, że tworzenie nowych notatek, stanie się przyjemnością. Po długich poszukiwaniach natrafiłam na Evernote.

To tutaj możemy bez problemu coś zapisać, zrobić zdjęcie dokumentów, wgrać załącznik, ustawić przypomnienie, a nawet prowadzić konferencję (tzw. Work Chat) ze współpracownikami lub innymi osobami. Mamy więc do dyspozycji wiele sposobów na tworzenie notatek.

fot.technologiczna.pl
fot.technologiczna.pl

Zapisane treści łatwo jest segregować, poprzez dodawanie i nazywanie kolejnych notatników. W ten sposób możemy oddzielić notatki bardzo ważne od tych mniej ważnych.

Aplikacja jest do pobrania bezpłatnie, ale jeśli chcemy uzyskać dostęp do większej ilości opcji, to zmuszeni jesteśmy za nie zapłacić. Darmowa wersja aplikacji pozwala nam na przesyłanie 60MB danych miesięcznie (dosyć mało), zapisywanie stron internetowych, udostępnianie treści notatek, synchronizowanie telefonu z komputerem, a także na prowadzenie konferencji. Płatne wersje dodają do tego możliwość dostępu offline, zabezpieczenia aplikacji kodem, zapisywania e-maili, wyszukiwania podobnych treści, przeszukiwania dokumentów, prowadzenia prezentacji na komputerze, dodawania plików PDF, skanowania wizytówek oraz przeglądania wcześniejszych wersji notatek. Oprócz tego dostajemy do dyspozycji większą ilość miejsca na nasze notatki (1GB lub w przypadku jeszcze droższej wersji – 10GB).

Jeżeli nie mamy zamiaru bardzo aktywnie korzystać z tej aplikacji, to nie potrzebujemy droższych wersji. Z pewnością wystarczy nam ta bezpłatna. Jeśli jednak mamy zamiar bardzo dużo na niej pracować – wtedy radzę zainwestować w premium.

Przejrzysty wygląd, łatwy dostęp do treści oraz przystępna cena sprawiają, że aplikacja ostatnimi czasy stała się bardzo popularna. Absolutnie mnie to nie dziwi, ponieważ ciężko jest znaleźć drugą taką, która mogłaby konkurować z Evernote.

Autor: Justyna Fajferek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *