Artykuły News

Dzień z Technologią w Szkole Podstawowej nr 3 w Mogilnie

W dniu 16 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Mogilnie po praz pierwszy odbyły się lekcje prowadzone przez redaktorów strony internetowej www.technologiczna.pl. Przedsięwzięcie było realizowane w ramach Dnia z Technologią przeprowadzonego przez szkołę.

 
Na prelekcje udali się redaktorzy strony: Szymon Lewandowski i Jakub Schulz. W ciągu całego dnia odbyło się 5 spotkań z poszczególnymi klasami 3-7. Tematyką zajęć były:
 
– Szymon Lewandowski – ,,Prawa autorskie” – prezentacja multimedialna połączona z wykładem dotycząca zagadnieniu praw autorskich i praw pokrewnych w Polsce.
 
– Jakub Schulz – ,,Lekcja z Technologią” – prezentacja multimedialna połączona z wykładem poruszająca zagadnienia pracy zdalnej, wykorzystaniu urządzeń mobilnych, pracy redakcji oraz przykładowej publikacji tekstu na stronie www na przykładzie portalu www.technologiczna.pl.
 
Podczas wszystkich zajęć uczniowie wykazywali zainteresowanie oraz zadawali pytania na tematy poruszane w prezentacji: Czym jest i na czym polega praca zdalna?; Dlaczego tak ważne jest przestrzeganie ustawy o prawach autorskich?; Co grozi za nieprzestrzeganie praw?; Ile czasu zajmuje praca nad tekstem zanim pojawi się na stronie internetowej?; itp.
 
Wśród uczestników Dnia z Technologią rozpropagowana została również nasza strona. Praktyczne pokazywanie treści, publikację przykładowego tekstu sprawiły, że uczniowie oraz nauczyciele byli zaciekawieni poruszaną przez nas tematyką.
 
Podczas spotkania odbywały się losowania „szczęśliwych numerków z dziennika”. Losowania dokonywał nauczyciel obecny z uczniami. Osoby, których numer został wylosowany otrzymały od Nas frisbee, które otrzymaliśmy dzięki firmie TP-LINK.
 

FRISBEE TP-LINK/ fot. Jakub Schulz

 
Jesteśmy wdzięczni, że przedstawiciele strony mogli przybliżyć uczniom tematykę związaną z prawem autorskim, pokazać jak działa praca redakcji, ile pracy należy wykonać zanim tekst opublikujemy na stronie internetowej. Uczniom dziękujemy za konstruktywne pytania oraz za możliwość uważnego wysłuchania tego, co mamy do powiedzenia.
 

 
Zachęcamy inne szkoły do przeprowadzenia w ich środowisku lekcji z www.technologiczna.pl.
 
Opracowanie własne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *