News

DxOMark przetestował aparat Huawei P9. Niestety nie wygląda to dobrze

Flagowiec Huawei P9 wzięty na warsztat fotograficzny, tym razem nie wypadł najlepiej. Smartfon w testach portalu DxOMark zajmuje 23 miejsce. Huawei cały czas walczy na podium, ale liderami są Samsung i Apple, a nawet HTC, którego aparat wypadł lepiej niż modelu P9.

 

Ostatnim czasem firma Huawei nie ma powodów do radości, a to wszystko przez szkodliwe reklamy aparatu fotograficznego. Na początku zaczęło się od wpadki zdjęcia P9 wykonanego lustrzanką, a nie samym telefonem jak deklarował. Cała sytuacja miała miejsce na początku tego miesiąca. Jeden ze znanych serwisów fotograficznych opublikował swój test smartfona Huawei P9, który uzyskał daleką 23 pozycje w rankingu według DxOMark. Dlaczego ten 12 mpixelowy aparat fotograficzny oparty na technologii firmy Lecia nie przypadł do gustu DxOMark? Cóż odpowiedź wydaje się być prosta. Specjalistom znanego portalu nie spodobał się przede wszystkim wolny autofokus czy brak stabilizacji obrazu. Urządzenie zostało poddane testom fotograficznym, które uplasowały smartfona daleko w tyle za konkurencją z podium (Samsung, Apple), ale również za mniejszymi graczami takimi jak HTC, czy Sony. Telefon podczas robienia zdjęcia dostał aż 84/100 punktów. Drugim gorszym wynikiem okazał się test z filmowania gdzie P9 otrzymała 72/100 punktów. Test zagranicznego portalu ukazał się niespełna tydzień po całej „aferze” zdjęcia z lustrzanki za 4,5 tysiąca dolarów, a nie samej P9.

Huawei_by_LEICA

Chiński producent zdaje sobie sprawę, że to nie wpływa dobrze na reklamę sprzętu na całym świecie, jednak czasu już nie można cofnąć. W tym miejscu warto przypomnieć, że wiele smartfonów według rankingu DxOMark jest przed Huawei. Portal wymienia takie smartfony jak Samsung S6 Edge, iPhone 6, a nawet BlackBerry Priv. Zajęcie 23 pozycji w testach wskazuje, że Huawei ma jeszcze wiele do zrobienia i musi bardziej dopracować (wraz z Lecia) moduł aparatu fotograficznego, aby w kolejnych flagowcach nie było już żadnych wpadek.

 

Źródło: DxOMark

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *