Internet News

America first, but… (+18)

Media oszalały na punkcie karykatury jednej z wypowiedzi Donalda Trumpa, publikując satyryczne filmiki o „sojuszniczych propozycjach” dla nowego prezydenta USA.

 

Uwaga, filmiki zawierają wulgaryzmy!

Donald Trump to prezydent, który zyskał ogromną popularność dzięki swoim kontrowersyjnym wypowiedziom. Internet już od dawna śmieje się z jego tekstów, zaś ten trend podłapały większe koncerny z różnych krajów i tak oto w sieci zamieszczana jest cała masa filmików z cyklu „America first, but x second” (w „x” wstaw wybrane państwo).

Charakterystyczna intonacja prezydenta oraz jego zwroty, idealnie odwzorowane przez lektora, dają kapitalny efekt. Satyrycy z różnych krajów więc przebijają się pomysłowością w tworzeniu coraz bardziej absurdalnych stwierdzeń, zaś my możemy się pośmiać. Również polski kanał ZDUPY postanowił stworzyć taką przeróbkę. Co z tego wyszło? Zobaczcie sami!

Holandia

Trend rozpoczął Holenderski program Zondag Met Lubach, który postanowił przywitać Trumpa w jego własnym stylu.

 

Szwajcaria

Wkrótce do akcji przystąpiły następne kraje, w tym Szwajcaria. W materiale pojawiła się riposta na film od Holendrów. W końcu „Nie jesteśmy płascy, jak na przykład Holandia. Ona jest taka płaska, totalna katastrofa”.

 

Niemcy…

 

oraz… Polska?


 

Filmiki zbierają miliony wyświetleń i trend z pewnością będzie się rozwijać. Osobiście pomysł spodobał mi się bardzo i z przyjemnością obejrzę również odpowiedzi innych krajów. A co Wy o tym sądzicie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *