News Operatorzy

Dobra wiadomość dla fanów marki Apple. Wszystkie iPhone’y w Orange od dziś nie mają Sim-locków

Brak autoryzacji kart SIM – w zasadzie stał się już przeszłością. Zarówno sami producenci, jak i operatorzy pozbywają się już blokad urządzeń potocznie zwanych Sim-lockami. Wyjątkiem mogą być modele iPhone, które po aktywacji automatycznie rozpoczynają okres gwarancji. Na szczęście blokady zakładane na telefony fanów Apple zdejmowane są bezpłatnie. Sieć Orange w dniu dzisiejszym ogłosiła, że wszystkie iPhone’y nie będą już posiadać blokad Sim-lock.

 
Komunikat o blokadach pojawił się właśnie na prasowej stronie sieci Orange, która pochwaliła się cenami oraz dostępnością najnowszych iPhone’ów. Oprócz abonamentów, wszyscy klienci mogą kupić telefony również bez umowy. Dodatkiem do tego wszystkiego jest informacja, że nowe iPhone’y sprzedawane w Salonach oraz przez internet nie posiadają już Sim-locków.

Dla klientów, którzy mają starsze egzemplarze, a konkretnie od iPhone’a 5 w górę wystarczy połączyć się z siecią Wi-Fi, a blokada Sim-lock automatycznie zostanie zdjęta. Dla jeszcze starszych modeli niezbędne będzie logowanie się przez iTunes. W sytuacjach problematycznych, warto skontaktować się z infolinią sieci Orange, która podpowie i pomoże przy zdjęciu blokady. Przypomnijmy, że do tej pory ściągnięcie tej blokady to koszt bagatela około 77 zł.

Źródło: Orange.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *