News

Dlaczego ważne jest oczyszczanie powietrza z nawilżaniem?

Z powodu chorób posmogowych umiera w naszym kraju co roku około 48 tysięcy osób. Zanieczyszczenia są jednak jedynym problemem, z jakimi mierzymy się w naszych biurach czy domach. W wielu budynkach panuje zbyt niska wilgotność, prowadząca do problemów skórnych, alergii czy astmy. Z pomocą przychodzą oczyszczacze oraz nawilżacze powietrza. Jak łączą się ze sobą te kwestie i dlaczego warto korzystać z obydwu urządzeń?

 

Zanieczyszczenie powietrza a wilgotność?

Pyły zawieszone, tlenki azotu, siarki czy węgla, produkty uboczne spalania paliw, wszystkie te substancje trafiają codziennie do naszego powietrza. Najgorsza sytuacja jest oczywiście w trakcie sezonu grzewczego, gdy przestarzałe instalacje grzewcze i kiepskiej jakości paliwo opałowe idą w ruch. Jest to też czas, kiedy znacznie spada wilgotność w naszych domach. Uczucie drapania w gardle, kaszel, częste infekcje dróg oddechowych mogą świadczyć o problemach z jakością domowego powietrza.

To jednak nie jedyna zależność między zanieczyszczeniami, a wilgotnością powietrza. Znacznie bardziej bezpośrednią relację możemy zaobserwować między poziomem nawilżenia, a ilością kurzu czy sierści w naszym otoczeniu. Cząsteczki wody łączą się bowiem z drobinkami kurzu, włosów czy sierści, sprowadzając uciążliwych „domowników” na ziemię, skąd łatwiej się ich pozbyć. Regularne sprzątanie wraz z oczyszczaniem powietrza powinno pozwolić nam cieszyć się zdrowszymi drogami oddechowymi.

Jak kompleksowo zadbać o zdrowe powietrze? Propozycje urządzeń

Zestaw 1 (do około 30 m2) – oczyszczacz Klarta Forste 3 + nawilżacz Klarta Humea Wi-Fi

Pierwsza propozycja czyli oczyszczacz powietrza z nawilżaczem od Klarty, przygotowana została z myślą o wszystkich poszukujących rozwiązań do salonu, sypialni, pokoju dziecka czy pomieszczeń o standardowej wielkości. Oczyszczacz powietrza Klarta Forste 3 oraz nawilżacz Klarta Humea Wi-Fi sprawdzą się doskonale na powierzchni około 30 metrów kwadratowych.

Klarta Forste 3 to najnowsza wersja sprawdzonego oczyszczacza powietrza, który zagościł się w tysiącach polskich domów. Obecna generacja może pochwalić się m.in. nowym bezszczotkowym silnikiem, który oprócz większej wydajności jest również zaskakująco cichy. Głośność w zakresie 24-52 dB jest w zasadzie nieodczuwalna. 24 dB w trybie nocnym pozwolą zaś spokojnie użytkować sprzęt w sypialni, bez obaw o komfort snu domowników. Wydajność na poziomie 300 m3/h pozwala stosować urządzenie na powierzchni max. ok. 38 m2.

Oczyszczacz powietrza zaprojektowany został głównie do walki ze smogiem. Laserowy czujnik PM2,5 dokładnie odzwierciedla poziom pyłów zawieszonych w otoczeniu. Sprzęt może pochwalić się również bardzo restrykcyjnym trybem automatycznym, dla którego wszelkie wartości zanieczyszczeń powyżej 9 mg/m3 są już wystarczającym powodem, aby przyśpieszyć działanie. Oczywiście tyczy się to nie tylko smogu, ale również kurzu, pyłków roślin, bakterii, wirusów czy innych drobnoustrojów. Filtr węglowy pomoże zaś wychwycić wszelkie szkodliwe substancje w formie gazowej (np. lotne związki organiczne), chroniąc w ten sposób nasze mieszkanie przed „syndromem chorego domu”.

W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie domowników, warto pomyśleć o powietrzu holistycznie. Idealnym dopełnieniem naszych starań będzie więc zakup nawilżacza powietrza. Klarta Humea Wi-Fi to propozycja skierowana do wszystkich, którzy cenią funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkowania. Cichy i wydajny nawilżacz ewaporacyjny Klarta Humea należy do grona najbezpieczniejszych nawilżaczy na rynku, dostępny jest w promocyjnej cenie na Klarta.pl.

Nawilżanie ewaporacyjne odbywa się bowiem za pośrednictwem zbiornika z wodą, filtra nawilżającego oraz wentylatora. Suche powietrze zasysane jest do środka przez dolne otwory, przechodząc następnie przez wilgotny filtr, umieszczony w zbiorniku na wodę. Nawilżone, trafia do pomieszczenia przez górny otwór wentylacyjny. Generowana para jest niewidoczna, całkowicie bezpieczna dla domowników, jak i elementów wyposażenia.

W przypadku wyczerpania wody, pojawia się informacja o konieczności uzupełnienia zbiornika. Dzięki funkcji osuszania filtra, wentylator zaś pracuje aż do uzyskania suchego filtra, zapobiegając potencjalnemu rozwojowi bakterii i wirusów. 

Nawilżacz powietrza może być nieoceniony szczególnie w nocy. Spadek temperatury powoduje również spadek wilgotności. Często korzystamy też wtedy z grzejników, które dogrzewają nasze sypialnie. Klarta Humea Wi-Fi może pełnić również rolę lampki nocnej. Dzięki regulacji intensywności podświetlenia użytkownik może dopasować emitowane światło do swoich potrzeb. A wszystko dostępne w mobilnej aplikacji, bez konieczności z wychodzenia z łóżka.

Cena zestawu: Klarta Forste 3 – 699 zł, Klarta Humea Wi-Fi – 489 zł, łącznie 1188 zł.

Więcej o oczyszczaczach powietrza Klarta można przeczytać w artykule: oczyszczacze Klarta: Forste 3 i Stor. Dobre, bo polskie?

Zestaw 2 (do około 60 m2) – zestaw Klarta Stor + 2 x Klarta Humea

Większe powierzchnie wymagają urządzeń o większej wydajności oczyszczania. Dlatego też w dużych otwartych przestrzeniach (lofty, apartamenty, open space w biurach) efektywny okaże się zestaw złożony z oczyszczacza powietrza Klarta Stor oraz dwóch nawilżaczy Klarta Humea. Posiadający współczynnik CADR na poziomie 580 m3/h, to waga ciężka wśród regularnych oczyszczaczy. Urządzenie może być stosowane we wnętrzach o powierzchni max. 80 m2.

Klarta Stor łączy elegancję z funkcjonalnością. Umieszczony na górze panel sterowania pozwala dostosować tryb pracy (4 tryby), ustawić timer, jak również włączyć jonizator. Ten ostatni przydatny jest zwłaszcza w pomieszczeniach z dużą ilością elektroniki, gdzie zaburzona zostaje równowaga jonowa. Generowane jony ujemne pozytywnie wpływają na zdrowie i samopoczucie, redukując nieco ciśnienie tętnicze oraz pomagając pozbyć się alergenów z otoczenia.

W przypadku dużych powierzchni poleca się też więcej niż jeden nawilżacz powietrza. Klarta Humea Wi-Fi zapewnia wydajność na poziomie 300 ml/h, co przekłada się na maksymalną powierzchnię około 44 m2. W przypadku nawilżania wiele zależy jednak od wentylacji, stolarki okiennej, stanu i rodzaju ogrzewania czy klimatyzacji, które mogą powodować dodatkowe zapotrzebowanie na wodę. Dlatego też warto zaopatrzyć się w dodatkowy nawilżacz.

Klarta Humea Wi-Fi to wygodny i skuteczny sposób na optymalną wilgotność otoczenia. Sterowane za pomocą aplikacji SMART LIFE – SMART LIVING, nawilżacze pozwalają na bieżąco stan nawilżenia mieszkania z poziomu telefonu. Funkcje takie jak regulacja intensywności nawilżania, ustawienie higrostatu, zaprogramowanie timera czy zmiana intensywności emitowanego światła dostępne są zarówno z poziomu panelu sterowania urządzenia, jak i aplikacji mobilnej.

Cena zestawu: Klarta Stor – 1199 zł, 2x Klarta Humea Wi-Fi – 978 zł, łącznie: 2177 zł

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *