News Porady okołotechnologiczne

Dlaczego warto zdecydować się na wsparcie podczas odbioru technicznego mieszkania?

Odbiór mieszkania od dewelopera to bardzo ważny moment w życiu każdego człowieka. To zwieńczenie poszukiwania odpowiedniego miejsca do mieszkania, w którym spędzimy wiele lat. Dlatego też warto zadbać o to, aby wszystko przebiegło sprawnie, a odebrane mieszkanie było zgodne z tym, o czym zapewniał nas deweloper. Dlatego warto zdecydować się na to, aby cały proces nadzorował specjalista.

Fachowiec zapewni nam wsparcie techniczne, a w wielu przypadkach i porady prawne, dzięki którym podczas odbioru mieszkania będziemy mogli czuć się bezpiecznie.

Na czym polega odbiór techniczny mieszkania?

Odbiór techniczny mieszkania to ostatni krok przed oficjalnym przekazaniem kluczy. Kupując mieszkanie, bardzo często pokładamy dużą wiarę w jakość pracy dewelopera. Wydaje nam się, że nowe mieszkanie nie może posiadać żadnych wad. Niestety jednak nie zawsze tak jest. Dlatego tym bardziej warto dokładnie sprawdzić mieszkanie przed jego odbiorem. To ostatni moment, w którym moment, który pozwoli nam zobowiązać dewelopera do naprawy usterek w nieruchomości na jego koszt. I choć możemy po odbiorze mieszkania dochodzić swoich praw na drodze rękojmi, to będzie to znacznie trudniejsze, ponieważ deweloper może stwierdzić, że usterki powstały na skutek niewłaściwego użytkowania nieruchomości.

Odbiór mieszkania – dlaczego warto skorzystać z porady specjalistów?

Osoby, które wykonują na przykład odbiór mieszkania w Lublinie, znają dokładne przepisy oraz normy budowlane. Dobrze wiedzą, jakich usterek szukać. Posiadają też specjalistyczny sprzęt, który pozwala na zebranie dokładnych danych dotyczących nieruchomości. Do najczęstszych problemów należą na przykład: pękanie tynków, korozja biologiczna, czy brak kątów prostych. Czasami zdarza się też, że metraż mieszkania może odbiegać od danych podanych na planach. Na podstawie oceny wykonanej przez specjalistów do protokołu odbioru mieszkania w Lublinie wpisuje się wszystkie usterki.

Istotną kwestią jest też możliwość skorzystania z pomocy prawnej, jeśli pojawi się taka potrzeba. Często deweloperzy próbują powoływać się na przepisy prawa, które nie dla wszystkich mogą okazać się jasne. Dlatego wybierając firmę, która ma nam pomóc dokonać odbioru technicznego mieszkania, będziemy mogli liczyć na podstawową pomoc. Pomoc specjalisty będzie niezwykle istotna, jeśli nie posiadamy wiedzy na temat norm budowlanych oraz nie posiadamy specjalistycznego sprzętu. Przykładowo, aby wykonać odbiór mieszkania Olsztyn, niezbędne będą poziomice, pirometr, szczelinomierz, laser krzyżowy, czy kamera termowizyjna.

Planujesz w najbliższym czasie odbiór techniczny mieszkania? Koniecznie poszukaj specjalisty, który zadba o to, aby cały proces przebiegł dokładnie i sprawnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *