News

Dlaczego warto współpracować z e-commerce software house’m

Założenie sklepu internetowego to nie lada wyzwanie. Jest tak zwłaszcza w przypadku wdrożeń Magento, gdyż obsługa tej platformy wymaga zaawansowanych umiejętności technicznych. Warto zatem w takiej sytuacji skorzystać z usług e-commerce software house’u. Dlaczego to dobry wybór? W tym artykule poznasz 7 powodów.

1. Oszczędność czasu i kosztów

Budowanie od podstaw własnego zespołu do zarządzania sklepem internetowym wymaga czasu. Musisz znaleźć odpowiednich specjalistów oraz wdrożyć ich w sam projekt. Outsourcing takich usług pozwala przystąpić do pracy znacznie szybciej i zaoszczędzić środki, które trzeba przyznawać choćby na dodatkowe wydatki związane z zatrudnionymi pracownikami jak opłacanie szkoleń, urlopu bonusów itp.

Warto dlatego wynająć e-commerce software house, jeśli jesteś nową firmą, która chce jak najszybciej wejść na rynek.

2. Mniej organizacyjnych zmartwień

Budowanie własnego zespołu wiąże się ze wszelkimi wyzwaniami, jakie towarzyszą zatrudnianiu pracowników. Musisz dbać o organizację ich pracy oraz rozwój zawodowy. Będą oni potrzebować odpowiednich narzędzi, które musisz zapewnić, a od czasu do czasu warto wysłać ich na szkolenie.

Oprócz tego specjaliści zatrudnieni na etacie mogą zachorować, wziąć wolne lub po prostu odejść z Twojej firmy. Każda tego typu sytuacja sprawia dodatkowe problemy organizacyjne.

Jeśli jednak za Twoje wdrożenie Magento odpowiada software house, tego typu problemy praktycznie masz z głowy. To zatrudniana przez ciebie agencja zajmuje się szkoleniem swoich pracowników, z których usług korzystasz. To ona wyposaża ich w odpowiednie narzędzia i wyszukuje nowe talenty. Twoim zadaniem jest jedynie utrzymywanie dobrej komunikacji oraz opłacanie faktury na czas.

3. Branżowe doświadczenie

E-commerce software house obsługuje licznych klientów i realizuje różne wdrożenia. Możesz mieć zatem pewność, że zatrudniani w nim pracownicy mają odpowiednie doświadczenie.

Oprócz tego niektóre agencje wyrabiają sobie specjalizację w wybranej technologii, dzięki czemu są w stanie realizować np. wysokiej jakości wdrożenia Magento. Inne dodatkowo skupiają się na konkretnej branży (przykładowo sklepy B2B). Jeśli odpowiednio poszukasz, znajdziesz e-commerce software house w sam raz dla siebie. Jako że będzie on mieć doświadczenie w projektach, jakich potrzebujesz, możesz liczyć na wysokiej jakości usługi.

4. Szybki dostęp do specjalistów

Wyszukanie odpowiednich ekspertów w swoim fachu to nie lada sztuka. Zakładając, że uda Ci się skompletować taki zespół, w niektórych przypadkach może pojawić się potrzeba skorzystania z umiejętności kogoś specjalizującego się w zupełnie innym zakresie.

W takiej sytuacji e-commerce software house także usuwa taki problem, gdyż to jego zadaniem jest znalezienie odpowiednich specjalistów. Dzięki temu, że da się łatwo porównać usługi różnych firm, będziesz w stanie szybko uzyskać dostęp do usług wysokiej klasy ekspertów.

5. Programiści to nie wszystko

Wdrożenia Magento wymagają umiejętności zróżnicowanych ekspertów – testerów, designerów UX i UI, grafików, project managerów itd. Znalezienie dobrych pracowników z tak różnych specjalizacji wymaga znajomości branży oraz poszczególnych stanowisk. Jeśli jednak korzystasz z usług e-commerce software house’u, są oni od razu dostępni.

Jeśli z kolei pojawi się zapotrzebowanie na usługi kogoś o jeszcze innych umiejętnościach, software house sam zajmie się znalezieniem takiej osoby.

6. Zarządzanie ryzykiem

Jeśli zlecasz wdrożenie Magento firmie zewnętrznej, zamiast realizować je we własnym zakresie, to software house jest odpowiedzialny za zrealizowanie projektu w określonym czasie i za ustaloną kwotę.

Nieprzewidziane sytuacje będą mieć miejsce w przypadku praktycznie każdego projektu – jeśli radzenie sobie z nimi powierzysz software house’owi, masz duży problem z głowy.

7. Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo w przypadku sklepów internetowych jest szczególnie ważne. Dopilnowanie go nie jest takie łatwe. Jeśli nie czujesz się pod tym względem pewny, warto ten kluczowy aspekt powierzyć doświadczonym specjalistom.

Podsumowanie

Istnieje oczywiście znacznie więcej powodów, dla których warto wynająć e-commerce software house, oprócz tych wymienionych w artykule. Przeanalizuj zatem swoją sytuację i zastanów się, czy zlecenie swojego wdrożenia Magento oraz innych projektów związanych ze sklepami internetowymi na zewnątrz nie będzie najlepszym możliwym wyjściem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *