News

Dlaczego warto kupować urządzenia Apple u Premium Resellera?

Urządzenia Apple mają swoją cenę, która nie każdemu musi się podobać. A nawet można zaryzykować i powiedzieć, że podoba się niewielu. Stąd trudno się dziwić, że szukamy jak najlepszych ofert, czasem nawet u podejrzanych źródeł, aby zaoszczędzić paręset złotych.

Jedni mogą uznawać to za granie w życie na kodach, a inni dostrzegą zagrożenia, które mogą podążać za takim zakupem. Dzisiaj opowiemy sobie, dlaczego warto kupować urządzenia u Apple Premium Reseller i co to właściwie znaczy.

Kim są resellerzy Apple?

Istnieją dwaj oficjalni dystrybutorzy Apple na rynek polski. Sprzedają oni hurtowo sprzęt firmom, które mają podpisaną z Apple umowę resellerską — stają się wtedy autoryzowanymi sprzedawcami. Resellerów dzieli się na różne kategorie, w zależności od szczegółowych zapisów w umowie. Dlatego na rynku mamy Premium Resellerów, Resellerów oraz Apple Shopy. Oprócz tego możemy jeszcze nabyć sprzęt Apple u operatorów sieci komórkowych wraz z odpowiednią ofertą (najczęściej abonamentem).

Urządzenia Apple oczywiście sprzedawane są również na oficjalnej stronie Apple, jednak warto wiedzieć, że nie będą one wtedy pochodziły od oficjalnego polskiego dystrybutora, ale zostaną wysłane do nas bezpośrednio z zagranicy, co oznacza, że mogą pod pewnymi względami różnić się od tych, które są  dostępne do zakupienia w sklepach na terenie Polski. Nie wspominając zresztą o tym, że zupełnie bez powodu zapłacimy więcej, ponieważ u resellerów ceny dostosowane są do polskiego rynku.

Czym wyróżnia się Apple Premium Reseller?

Sprzęt jest ten sam, więc jaka jest różnica między autoryzowanymi sprzedawcami Apple w Polsce? Jakaś musi być, skoro ceny nie są dokładnie te same — ktoś mógłby zauważyć. I słusznie. Kupując sprzęt Apple, nie kupujemy wyłącznie urządzenia, ale cały pakiet usług, który nam się należy z tego tytułu. Niektóre z nich są identyczne u każdego resellera: gwarancja, rękojmia itd. Takich możliwości wyzbywamy się, kupując urządzenia od przypadkowej osoby. Może okazać się na przykład, że gwarancja wygasła, pomimo iż sprzęt jest nowy, lub sprowadzony został spoza Europy, co może powodować wiele problemów, między innymi związanych z łącznością z siecią LTE.

Apple Premium Reseller to tytuł pozostawiony dla firm, które świadczą usługi na najwyższym poziomie. Chodzi tutaj przede wszystkim o szeroko pojmowaną obsługę klienta – od sprzedaży przez rozwiązywanie problemów aż po najlepszy autoryzowany serwis. Dlatego ceny u Apple Premium Reseller są najwyższe spośród wszystkich. Firma o takim statusie zatrudnia jedynie profesjonalnych ekspertów w dziedzinie sprzętu Apple. Przykładem takiego autoryzowanego sprzedawcy może być iDream Apple Premium Reseller.

W przypadku marketów typu Media Expert czy Media Markt mamy do czynienia ze zwykłymi Resellerami lub Apple Shopami. Oznacza to, że sprzęt jest ten sam, ale jakość usług oferowanych przez tych sprzedawców jest na niższym poziomie. Pracownicy najczęściej po prostu nie są ekspertami w sprzęcie Apple, a ich wiedza jest bardziej ogólna, co może przełożyć się na jakość obsługi, jak i dalsze doświadczenie przy rozwiązywaniu ewentualnych problemów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *