News

Dlaczego warto kupić konsolę PS5?

Konsole nowej generacji za sprawą mocnych podzespołów i ewentualną możliwością rozbudowy, coraz bardziej przypominają pecety. Dobrym na to przykładem jest PS5, które wyposażono w dodatkowe gniazdo NVMe SSD, a sam układ graficzny jest w stanie wygenerować naprawdę piękne widoki. W ostatnim czasie jest również głośno o nowej wersji konsoli, która wyposażona została w mniejsze chłodzenie, dzięki czemu wydaje się lżejsza w stosunku do starszych modeli. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy kupnie PS5 i wreszcie, czy warto pochylić się nad ową konsolą?

PS5 – Rewolucja wśród konsol

Przeważnie, gdy stajemy się świadkami wschodzących konsol, musimy liczyć się z tym, że przez pierwsze miesiące lista gier będzie ograniczona. Inaczej jest w przypadku konsoli PS5, ponieważ ubogacono ją we wsteczną kompatybilność. Oznacza to, że gracze mogą uruchomić produkcję wypuszczoną na starszy model konsoli, PS4. Nie jest to jednak koniec atrakcji, jakie zaserwowała nam firma Sony, gdyż istnieje możliwość zakupu konsoli bez napędu UHD Blue-ray. Decydując się na taki model, jesteśmy w stanie zaoszczędzić ponad 400 złotych. W zasadzie nie byłoby w tym nic dziwnego, ponieważ Microsoft również pomyślał o podobnym wariancie, nie mniej, o czym warto wspomnieć, PS5 umożliwia rozbudowę o dodatkowy dysk.

Dwa dyski SSD M.2 na PlayStation 5 – czy to możliwe?

Decydując się na rozbudowę swojej konsoli o dodatkowy dysk ssd, wbrew pozorom zyskujemy nie tylko dodatkową przestrzeń, ale również pomnożoną wydajność. W sieci dostępne są testy, z których jasno można wywnioskować, że produkcje z poprzedniej generacji konsol wczytują się kilka razy szybciej przy wykorzystaniu dodatkowego dysku. Niestety tego typu zabiegi są kosztowne, ponieważ za dysk o pojemności 500 GB możemy zapłacić nawet 600 złotych.

Jakie są zalety PS5?

Jedną z największych zalet, jakie oferuje nam wspomniana konsola, jest zdecydowanie szereg tytułów, w jakie możemy zagrać. Są również i takie, które wydane zostały tylko i wyłącznie na PS5, np. Ratchet & Clank czy Remake Final Fantasy VII. Kompatybilność wsteczna pozwoli nam zaoszczędzić w chwili, gdy zechcemy zagrać w starszą produkcję. Po co inwestować w PlayStation 4, skoro zagranie w gry na tę konsolę jest możliwe również na nowszej generacji. Jest to wielki plus, który zapewne przeważył u nie jednego gracza w trakcie wyboru wymarzonej konsoli. Jakiś czas temu wypuszczono nową wersję, którą wyposażono w mniejszy system chłodzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu konsola wydaje się lżejsza, chociaż nie przekłada się to na wydajność. Możliwe, że wykonano ten zabieg ze względu na cięcia budżetowe, dlatego digital edition wydaje się na chwilę obecną najlepszym wyborem.

Dlaczego Digital Edition?

Decydująca większość produkcji na PS5 jest pobierana bezpośrednio z konsoli. Nawet jeśli zdecydujemy się na uruchomienie gry z płyty, najprawdopodobniej nie będziemy w stanie uciec od czyhającej na nas aktualizacji. Sprawa wydaje się prostsza, jeśli nie pałamy sentymentem do wersji pudełkowych, doceniając przy tym wolną przestrzeń w swoim mieszkaniu — warto w takiej sytuacji wyposażyć się w Digital Edition. Oczywiście nie jest to jedyny plus, ponieważ jak się okazuje, brak nośnika w urządzeniu wpływa również na jego działanie. Ciągłe wirowanie płyty w konsoli już nie będzie nas rozpraszać w trakcie rozgrywki, przy tym również nie będzie się aż tak przegrzewać sama konsola.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *