News

Dlaczego serwisy laptopów naprawiają dodatkowo telefony komórkowe? 

Różnorodność elektroniki w niektórych serwisach laptopów to chleb powszedni wielu techników. Patrząc na punkty naprawiające laptopy, coraz częściej widujemy nowe oferty reklamowe dotyczące też telefonów oraz innych produktów dostępnych na rynku. Serwisy telefonów lub laptopów chcą naprawiać produkty smart, bo zaczyna się im to opłacać. 

Smartfony stają się popularniejsze niż laptopy? 

Wiem, że wielu mogłoby polemizować w tej kwestii, ale prawda jest taka, że częściej wyszykujemy coś na smartfon ie niż laptopie. Powodem jest oczywiście prostota i szybkość użycia bez długiego włączania się systemu. Oczywiście smartfony to urządzenia, które na ten moment nie zastąpią w 100% starych dobrych komputerów / laptopów. Wyobrażacie sobie pracę w korporacjach w przyszłości? Ja nie, ale nigdy nic nie wiadomo.

Dowodów na popularność smartfonów oraz w pewnym sensie przewagę pokazują jest naprawdę sporo. Dla mnie osobiście jednym z ważniejszych są statystyki przeglądania stron internetowych. Znajdziemy je oczywiście w narzędziach Google Analitycs lub Search Console. Po wybraniu odpowiedniego zakresu dat łatwo zobaczyć na jakich urządzeniach ludzie przeglądają wiadomości ze świata lub czytają (w zasadzie przewijają) artykuły takie jak ten lub każdy inny. Nie ma się co oszukiwać, smartfon to potężne narzędzie, które zaczyna być niezwykle popularne i niestety często awaryjne.

Serwisy laptopów naprawiają telefony, które częściej się psują

Nie ma się co oszukiwać. Uszkodzenia mechaniczne telefonów zdarzają się częściej niż laptopów. Urządzenia mobilne nosimy narażając je na usterki mechaniczne (pęknięcia ekranów, pokrywy baterii). Z laptopami jest nieco inaczej, wszystko przez rozmiar. Właśnie dlatego dziś coraz częściej widzimy serwisy telefonów, które naprawiają telefony i odwrotnie. Świetnym przykładem jest tutaj marka Apple, która oprócz serwisów gwarancyjnych posiada sporo punktów napraw odpłatnych. Wielu przedsiębiorców zauważyło, że serwis Macook Warszawa może być też serwisem telefonów, iPadów lub całego asortymentu marki Apple. Nie ma w tym nic dziwnego, wręcz przeciwnie.

Narażone na częstsze uszkodzenia telefony dają właścicielom serwisów telefonów Apple większe prawdopodobieństwo na klienta i szybszy zarobek. Naprawy telefonów mogą wydawać się prostsze i co ciekawe bardzo interesujące dla klienta końcowego. Sami odpowiedźmy sobie na pytanie – czy przy każdym uszkodzeniu mechanicznym lub awarii fabrycznej urządzenia będącego już po okresie gwarancji od razu kupujemy nowe urządzenie? Zazwyczaj orientujemy się na rynku szukając serwisu telefonów do naprawy. Co najgorsze często omijamy w ten sposób niejeden serwis laptopów MacBook tracąc być może okazję na dobre ceny i szybka naprawę sprzętu nawet od ręki lub po ustalonym czasie tego samego dnia.

Czy każdy serwis MacBook Warszawa naprawa inne sprzęty marki Apple?

Zazwyczaj tak (chociaż nie jest to regułą), bo w ten sposób przedsiębiorcy nie stoją w miejscu. Poszukiwanie „swojego kawałka tortu” na rynku i rozwój to zupełnie normalna rzecz. Opłaty i cała ekonomia zawiązana z prowadzeniem serwisu kiedyś zapukają do drzwi. A musimy pamiętać, że konkurencja nie śpi i cały czas szuka naszych słabych punktów.

Co ciekawe często serwis MacBook Warszawa podejmujący się naprawy smartfonów nie musi skupiać się tylko i wyłącznie na produktach Apple. Inne urządzenia np. smartfony z Androidem również są naprawiane w takich miejscach Przypadek? Nie, po prostu chęć rozwoju i zwiększenia przychodu, na którym opiera się każdy biznes. Oczywiście niektórzy nie chcą wypływać na szersze wody, ponieważ dotychczasowych napraw i klientów produktów Apple im dostatek.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *