Porady okołotechnologiczne

Dlaczego fani gier losowych decydują się na zabawę w kasynach kryptowalutowych?

To, że kasyna internetowe w ostatnich latach rozwijają się w bardzo szybkim tempie, nie powinno nikogo dziwić. Luzie przestawiają się na Internet i to dotyczy wszystkich dziedzin naszego życia. Jeżeli dana sieć może coś ułatwić, to ludzkość to wykorzystuje. Dlatego mamy e-recepty, elektroniczne dowody tożsamości, a najpopularniejsze sprawy urzędowe można załatwić w Internecie — bez wychodzenia z domu. Kasyna przeszły do sieci, a ich popularność będzie rosła równolegle do zwiększającej się liczby osób korzystających z sieci internetowej. Dzięki temu mogą nieustannie się rozwijać i zapewniać swoim użytkownikom możliwie najprzystępniejsze warunki zabawy.

W ostatnim czasie najistotniejszą zmianą w możliwościach, jakie zapewnia przeciętne polskie kasyno online, jest możliwość płacenia kryptowalutami. Szybko okazało się, że elektroniczne waluty to bardzo „swobodne” pieniądze, które doskonale dopasowują się, do „wrażliwej” zabawy, jaką są gry losowe. Dlaczego użytkownicy kasyn internetowych tak chętnie sięgają po tak zwane kasyna kryptowalutowe? Dalsza część artykułu przedstawi wszystkie najistotniejsze kwestie tej sprawy, a czytelnik sam będzie w stanie odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Kwestia popularności samej waluty

Można nawet powiedzieć, że jedną z głównych rzeczy, które łączą kryptowaluty i kasyna online, to ich błyskawicznie rosnąca popularność. Aktualnie na rynku wyróżnia się kilkadziesiąt lub nawet kilkaset różnych walut elektronicznych, ale sukces, jaki osiągnęły, najlepiej obrazuje sytuacja Bitcoina. To właśnie dzięki tej kryptowalucie wszyscy zwrócili uwagę na ten nowy „twór”.

Kiedy powstał Bitcoin, pojedyncza jednostka monetarna była warta zaledwie kilka dolarów. Wartość ta rosła przez kolejnych pięć lat, osiągając imponujący wtedy (w 2017 roku) wynik tysiąca dolarów. Kiedy wszyscy eksperci wieszczyli rychły koniec Bitcoina, stało się coś nieoczekiwanego i waluta zaczęła nadal rosnąć, co rozpoczęło prawdziwy „boom” na elektroniczne pieniądze. Już w 2018 roku cena jednego bitcoina wynosiła prawie 14 000 dolarów.  W 2021 roku wartość ta wzrosła do rekordowego (do tej pory) poziomu 61 000 dolarów. Pomimo tego, że cena ta regularnie się waha, to nieustannie coraz wyżej podnosi poprzeczkę, a eksperci już nie zastanawiają się, kiedy Bitcoin upadnie, ale kiedy wartość jednostki przekroczy milion dolarów.

Dlatego osoby bawiące się w kasynach internetowych poniekąd mogą nazywać się inwestorami. Jeśli zagrają i uda im się trafić jakąś wyższą wygraną, to mogą liczyć na to, że ich pieniądze wkrótce mogą wzrosnąć na wartości, czego raczej nie można oczekiwać po klasycznych walutach. Oczywiście jest pewne ryzyko, że (przykładowo) Bitcoin straci na wartości, ale ostatecznie gry losowe zawsze wiążą się z ryzykiem, które niekiedy popłaca. To kolejny czynnik łączący gry losowe z kryptowalutami.

Wygoda i dopasowanie do gry w kasynach online

Kryptowaluty są niesamowicie wygodnym środkiem płatniczym w Internecie. Dzisiejszy internauta ceni sobie przede wszystkim anonimowość i bezpieczeństwo, co obecnie jest bardzo kontrowersyjną kwestią. Popularne powiedzenie mówi, że w Internecie nic nie ginie. Każdy przelew jest rejestrowany i znajduje się w historii danego serwisu/banku przez wiele lat. Co więcej, transfer pieniędzy z wykorzystaniem takiego pośrednika praktycznie zawsze wiąże się z jakąś opłatą, która zależy od wybranej metody, ale zdarza się, że jest liczona w procentach, co niekiedy wynosi równowartość nawet 100 zł za transakcję.

Transakcje z wykorzystaniem kryptowalut są całkowitym przeciwieństwem wyżej wymienionych problemów. Można nawet powiedzieć, że takie przesłanie pieniędzy jest zbliżone do przekazania gotówki z ręki do ręki. Tutaj nie ma żadnych pośredników, prowizja praktycznie nie istnieje lub jest niezauważalna i opiera się na kosztach obsługi sieci. Gracz pozostaje anonimowy i nie musi się przejmować, że ktoś będzie mu zaglądał do e-portfela z kryptowalutami. Dodatkowo warto wspomnieć o zabezpieczeniach, bo technologia blockchain jest praktycznie niemożliwa do złamania i nikt nią nie steruje. Ma to swoją słabszą stronę, bo jeśli ktoś zapomni swoich kluczy do kryptowalut, to z pieniędzy raczej już nie skorzysta ani on, ani nikt inny.

Postęp i nieuchronny rozwój rynku kryptowalut

Pieniądze elektroniczne są uznawane przez coraz więcej rządów i organizacji na świecie. Jakiś czas temu Tesla chciała wprowadzić transakcje w bitcoinach, ale ostatecznie się z tego wywołała, co wywołało chyba największy skandal w historii kryptowalut. Mimo wszystko, co rusz słyszy się o wprowadzaniu kryptowalut, co tylko umacnia ich pozycję na świecie. Dzięki temu osoby bawiące się z wykorzystaniem tych pieniędzy mogą liczyć już nie tylko na to, że będą one miały większą wartość, ale także, że będzie można nimi normalnie płacić, a nie jedynie wymieniać na standardowe waluty.

Wszystko zmierza ku upowszechnieniu Bitcoina, Litecoina, czy Ethereum. Dlatego warto zwrócić na nie uwagę i iść zgodnie z trendami rynku, bo może okazać się, że już niedługo największymi zwycięzcami w kasynach internetowych są ci, którzy zdecydowali się na zabawę z jedną z wyżej wymienionych walut. To, że ogólny rynek kryptowalut będzie rósł w siłę, jest bardziej niż pewne. Nie wiadomo, czy królem zawsze będzie Bitcoin, a może inne duże waluty się z nim zrównają. Przewidywanie tego wszystkiego jest niczym zabawa w kasynie. Nigdy nie wiadomo, jaki będzie rezultat, ale właśnie to ryzyko sprawia, że zabawa staje się jeszcze bardziej emocjonująca i satysfakcjonująca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *