Audio News

Darmowy dostęp do muzyki w Tidal już na zawsze?

Z pewnością każdy użytkownik zna platformę Tidal. Od teraz można powiedzieć, że będziemy znać ją jeszcze lepiej. Firma, chcąc walcząc z konkurencją postanawia udostępnić swoim użytkownikom darmowy dostęp do platformy.

 

Muszę przyznać, że dla mnie to spore zaskoczenie. Darmowy dostęp do słuchania muzyki z tak poważnej platformy to dziś odważny krok dla wielu firm. Okazuje się, że nie dla Tidal. Firma postanowiła udostępnić darmowy dostęp do całego katalogu wykonawców, jaki możemy sobie wymarzyć. Jest jednak pewien haczyk, który wydaje się być zrozumiały. Streaming będzie przerywany spotami reklamowymi, z czym na co dzień spotykamy się na YouTube.

 

Działania Tidal dotychczas przypominały subskrybuje Netflixa. Każdy słuchać z początku może uzyskać 30-dniowy darmowy okres próbny pozwalający sprawdzić użytkownikom, czy usługi Tidal są dla nich odpowiednie. Niestety wielu klientów zauważyło, że ceny abonamentów były znacznie wyższe niż u konkurencji. Stąd zmiana planu i całej strategi firmy Tidal, która rozpoczyna darmowy dostęp do swoich usług. Już niedługo w aplikacji (obecnie tylko dla USA) pojawi się nowy plan o nazwie Tidal Free. Dlatego wszystko to kwestia cierpliwości, ponieważ spółka stopniowo będzie wprowadzać swój nowy plan na inne rynki. Kiedy Polska otrzyma swój pakiet, tego oficjalnie jeszcze nie wiemy, ponieważ Tidal nie zdradza dalszych planów, kiedy plan pojawi się na innych rynkach.

Tidal bez reklam?

Istnieje taka możliwości i nie wiele wystarczy zrobić. Działanie w tym przypadku jest podobne do YouTube, gdzie w odpłatnych wersjach możemy uzyskać dostęp do filmów bez reklam. Na platformie Tidal jest podobnie – jeśli nie chcemy przerywania streamingu wystarczy, że wykupimy płatny dostęp, wybierając jeden z dostępnych pakietów: HiFi lub HiFi Plus.

Pakiety Tidal / fot.tidal.com

Pierwszy z nich kosztuje 19,99 zł miesięcznie, gdzie otrzymujemy jakość dźwięku do 1411 kbit/s oraz możliwość słuchania offline z nieograniczoną liczbą pominięć. Zapowiada się całkiem ciekawe, ale jednak można mieć więcej. Wystarczy zerknąć na drugi pakiet (wydatek 39,99 zł miesięcznie) gdzie jakość muzyki wynosi do 9216 kbit/s również z nieograniczoną możliwością słuchania offline. W drugim pakiecie otrzymamy również dostęp do formatów Dolby Atmos Music, Sony 360 Audio Recordings i Master Quality Authenticated.

Źródło: Prnewswire

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *