Porady okołotechnologiczne

Czy zakup używanego sprzętu technologicznego jest bezpieczny?

Myślisz nad zakupem sprzętu technologicznego? Potrzebujesz sprawnych maszyn przemysłowych, które udźwigną potrzeby branży spożywczej, chemicznej lub farmaceutycznej? Pamiętaj, te używane działają tak samo dobrze, jak nowe! Zakup maszyn przemysłowych z drugiej ręki to bardziej oszczędny i ekologiczny wybór. Czy to na pewno bezpieczne? Zapomnij o mitach i sprawdź, jakie są fakty.

Zakup sprzętu technologicznego z drugiej ręki – indywidualne testy przed sprzedażą

Nowe znaczy lepsze… czy aby na pewno? Mimo coraz to ciekawszych rozwiązań technologicznych usterki się zdarzają. Problemy konstrukcyjne dotyczą zarówno używanych, jak i najnowszych maszyn przemysłowych. Trudno przewidzieć, kiedy czas danego sprzętu minie, a tym bardziej ciężko ocenić, jaki może być tego powód. Opinie i recenzje na pewno pomagają podjąć decyzję. Póki sam nie zaczniesz korzystać z urządzenia, nie zrozumiesz w pełni jego możliwości. Dlaczego zatem zakup maszyn przemysłowych używanych ma być błędem? Ponad 100-letnia firma Foeth – ogólnoświatowy lider sprzedaży i zakupu zarówno nowych sprzętów technologicznych, jak i tych z drugiej ręki, zawsze sprawdza urządzenia przed wysyłką. Doświadczeni specjaliści przeprowadzają testy:

  • silników elektrycznych
  • uszczelnień mechanicznych,
  • łożysk,
  • szczelności,
  • i wiele innych.

Doświadczeni pracownicy Foeth przekazują instrukcje obsługi, rysunki techniczne, dokumenty dotyczące czystości urządzeń oraz sprawozdania opisujące stan zakupionej maszyny przemysłowej używanej. Sprzęt z drugiej ręki dzięki technicznym testom jest tak samo bezpieczny, jak nowy. Uszkodzone lub zużyte części mechaniczne są zawsze wymieniane albo usprawniane przed sprzedażą sprzętu technologicznego.

Zakup maszyn przemysłowych używanych – branża dyktuje standardy

Foeth zajmuje się sprzedażą i zakupem sprzętu technologicznego używanego w branży farmaceutycznej, chemicznej oraz spożywczej. Sposób testowania maszyn jest inny – każdą z nich charakteryzują odmienne standardy bezpieczeństwa.

Warto wiedzieć:

Bez względu na rodzaj sprzedawanych maszyn przemysłowych Foeth przygotowuje każdy sprzęt zgodnie z normami europejskimi.

W przypadku urządzeń, które służą do produkcji żywności, bardzo ważne jest dokładne czyszczenie mechanizmów. Dlatego też Foeth myje przed sprzedażą sprzęt technologiczny z drugiej ręki, aby w trakcie późniejszych prac nie wystąpiły żadne komplikacje. Każde z urządzeń trafia do oferty po przeglądzie lub ewentualnej modernizacji. Kupując maszynę przemysłową używaną w Foeth, masz pełną gwarancję sprawności. Używane może działać jak nowe!

Sprzedaż i zakup sprzętu technologicznego – ogranicz emisję CO2e z Foeth!

Ekwiwalent dwutlenku węgla (CO2e) to jednostka, która służy do pomiaru gazów cieplarnianych i określenia ich wpływu na globalne ocieplenie. Wyprodukowanie nowego sprzętu technologicznego negatywnie wpływa na środowisko. Można jednak walczyć z emisją szkodliwych substancji, kupując używane maszyny przemysłowe.

Ciekawostka:

Zakup maszyn przemysłowych używanych od Foeth może zmniejszyć emisję CO2e o 3,2 tony.

Większość urządzeń jest z surowej stali nierdzewnej. Jej wyprodukowanie w hucie rudy żelaza lub odzyskanie surowca ze złomu, a także sam proces odlewania i formowania są bardzo energochłonne. Każda nowa maszyna powoduje dużą emisję groźnych gazów cieplarnianych. Zakup sprzętu technologicznego z drugiej ręki od Foeth to szansa na sprawne urządzenia w niższej cenie, a także działanie proekologiczne niewymagające żadnego wysiłku, czasu ani dodatkowych pieniędzy. Wpłynie to pozytywnie zarówno na proces produkcji, jak i wizerunek Twojej marki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *