Artykuły News

Czy wymianę wyświetlacza w iPhone 12 można przeprowadzić na kolanach lub w trudnych warunkach?

Pomysł na tekst pojawił się zupełnie przypadkiem. Natchnęła mnie do tego koleżanka, która używając pilnika, próbowała poprawić pokrywę baterii. Urządzenie znajomej dość mocno się przegrzało, co było następstwem poluzowania klejonej pokrywy akumulatora. Cała sytuacja wyglądała dość dziwnie, ale waśnie wtedy zadałem sobie podstawowe pytanie. Czy możliwa jest napraw lub wymiana wyświetlacza w dość trudnych, lub co gorsza, zaskakujących warunkach?

Wymiana wyświetlacza w iPhone 12 nie będzie prosta

Patrząc na sposób konstrukcji wielu urządzeń, faktycznie można stwierdzić, że naprawy mechanicznej nie da się wykonać na kolanie lub „prowizorycznym” stole. W praktyce widzimy, że ludzie są w stanie zrobić wszystko, pokazując, że nie ma dla nich żadnych przeszkód, aby finalnie osiągnąć cel. Czy wymiana wyświetlacza w najnowszym przedpremierowym iPhone 12 będzie możliwa do przeprowadzenia w spartańskich warunkach? Na ten moment muszę napisać, że jestem przekonany, że nie będzie to łatwe. Jednak kiedy czytam nowinki ze świata nowych technologii, nic nie jest w stanie mnie zdziwić.

Na ten moment o samej wymianę ekranu w telefonie iPhone 12 nie wiemy zbyt dużo. Istnieje jednak bardzo duże prawdopodobieństwo, że wymiana całego modułu będzie wyglądać identycznie jak, w przypadku pozostałych modeli. Podobnie sytuacja powinna wyglądać w przypadku wymiany szybki w iPhone 12. To otwiera nam możliwości i poszerza horyzont przeróżnych odpowiedzi, czy naprawa telefonu jest możliwa w trudnych warunkach? Teoretycznie tak, ale w praktyce może to być bardzo trudne działanie. Do wymiany ekranu w telefonie iPhone będziemy potrzebować dwóch lub trzech śrubokrętów, otwieraka, pęsety i ewentualnie opalarki lub suszarki do włosów. Czy mając te narzędzia, faktycznie potrzebujemy więcej miejsca? Dotychczas widziałem przeróżne „warsztaty” serwisów, widziałem też stanowiska naprawy i uwierzcie mi, że są ludzie, który taką wymianę ekranu (mając wszystkie narzędzia) przeprowadzą nawet na parapecie okna przy dużym świetle.

Otwieraki serwisowe GSM / fot.gsmok.pl

Nie bez powodu powołuje się wymianę ekranów w modelach iPhone. W początkowych modelach niektórzy „serwisanci” dokonują wymiany ekranów z ciągu około 10 minut. Oczywiście nie chodzi o to, aby ścigać się na czas w naprawach. Grunt to wykonać prawidłowo całą obsługę i cieszyć się naprawionym telefonem iPhone 12 lub każdym innym smartfonem.

Nie każde miejsce jest dobre na wymianę wyświetlacza w iPhone 12

Pisząc o warunkach do naprawy, mam na myśli miejsce. Wspomniałem wcześniej, że są „magicy” potrafiący wykonać naprawę na parapecie. Powinniśmy pamiętać o miejscu (pomieszczeniu). Nie są wskazane miejsca nasłonecznione np. ogród czy też łazienka. Właśnie dlatego po zgromadzeniu wszystkich narzędzi musimy się zastanowić nad miejsce. Warto pamiętać, że do większości napraw nowoczesnych smartfonów możemy potrzebować również źródła zasilania.

Naprawa tabletu w serwisie przez serwisanta

Patrząc na konstrukcje najnowszego iPhone 12 (zdjęcia z przecieków), możemy domyślać się, że skorzystanie z opalarki lub innego źródła ciepła będzie niezbędne do wymiany wyświetlacza w telefonie iPhone 12. Uściślijmy jednak całość, odpowiadając na tytułowe pytanie. Taka naprawa jest oczywiście możliwa (dla odważnych), jednak musimy tutaj zwrócić uwagę na miejsce. Jest one dość istotne, ponieważ przy każdym urządzeniu często musimy odłożyć drobne elementy/śrubki. A takie, jak z pewnością wiemy dość łatwo zgubić. Czytając ten artykuł, możecie się zdziwić lub zaśmiać. W tym miejscu warto przejrzeć niektóre kanały na YouTube, aby zobaczyć, co tak naprawdę można zrobić z telefonem komórkowym. W mojej ocenie naprawa wykonana na kolanie lub w trudniejszych warunkach jest jak najbardziej możliwa. Wszystko zależy od sytuacji oraz naszych możliwości. A co Wy myślicie o takich naprawach w dość trudnych warunkach? Dajcie znać w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *