News Serwis Telefony

Czy wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S10 jest skomplikowana?

Upuszczając telefon na ziemię musimy liczyć się z uszkodzeniem mechanicznym. Zdarza się, że przy jednym upadku uszkodzimy wyświetlacz oraz pokrywę baterii. W dzisiejszych czasach szczególną uwagę należy zwrócić na flagowe telefony, takie jak np. Samsung Galaxy S10, w którym wymiana wyświetlacza nie powinna być trudna.

 

Umiejętności majsterkowania to cenna zaleta. Przydaje się ona, kiedy jesteśmy zmuszeni do samodzielnej naprawy telefonu. Czemu piszę o samodzielnej naprawie? Cóż, oddanie telefonu do autoryzowanego serwisu lub serwisu pogwarancyjnego w przypadku serii Samsung Galaxy S może powalić nas na ziemię. Jeśli uda się nam zdobyć moduł wyświetlacza np. do telefonu Samsung Galaxy S10 – pojawia się pytanie, czy wymiana takiego modułu będzie trudna?

Wymiana wyświetlacza w telefonie Samsung Galaxy S10

Sam proces wymiany wydawać się może trudny, jednak jeśli wszystkie czynności naprawcze wykonamy według internetowych poradników to wymiana wyświetlacza Samsung Galaxy S10 będzie niezwykle prosta. Najważniejszym i chyba najtrudniejszym elementem naprawy jest odklejanie pokrywy baterii. Mając suszarkę do włosów lub urządzenie dające nam ciepły nadmuch możemy powoli i sukcesywnie samemu zdjąć pokrywę baterii bez większych uszkodzeń. Bardzo ważna jest tutaj cierpliwość.

Podnoszenie pokrywy baterii w telefonie Samsung Galaxy S10 / fot.ifixit.com

Do odseparowania pokrywy idealnie nadają się najcieńsze karty (np. stary dowód osobisty). Wystarczy, że w części pokrywy znajdziemy małą szczelinę, a reszta pójdzie nam już z płatka. Nie musimy całej pokrywy zdejmować na raz. Nagrzewając każdy fragment do odklejenia możemy później stopniowo przesuwać kostkę do gitary lub zużyty dowód osobisty powoli podnosząc klapkę baterii. Oczywiście do takich napraw możecie kupić drobne narzędzia, zdarza się, że internetowi sprzedawcy do zakupionych części dorzucają drobne otwieraki lub też śrubokręty. Po zdemontowaniu pokrywy (przy całkowitym podnoszeniu nie musimy się obawiać o jakieś taśmy, ponieważ model S10 nie posiada czujnika linii papilarnych na pleckach) wystarczy odkręcić wszystkie śrubki.

Osłona płyty głównej w telefonie Samsung Galaxy S10 / fot.ifixit.com

Po odkręceniu wszystkich śrubek możemy spokojnie podnieść osłonkę na wewnętrzne elementy (matę do ładowania zbliżeniowego) wraz z głośnikiem (buzzer). Czy uważacie, że to jest trudne? Według mnie nie wystarczy postępować zgodnie z instrukcją demontażu znajdującą się w Internecie. Kolejnym etapem wymiany LCD w telefonie Samsung Galaxy S10 jest przekładka wszystkich elementów. Musimy przełożyć wszystkie płyty, drobne elementy oprócz modułu wibracji oraz głośnika do rozmów, które w nowym module wyświetlacza Samsung Galaxy S10 są już fabrycznie zamontowane. Samych elementów nie mamy dużo, są to: kamerę do selfie, gniazdo jack, płytę główną ze złączem USB, baterię. W przypadku akumulatora właśnie w tym momencie możemy dokonać „odświeżenia” banku mocy, podklejając nową bateryjkę dwustronną taśmą samoprzylepną.

Moduł wyświetlacza Samsung Galaxy S10

Jak możecie zobaczyć na powyższym zdjęciu w nowym module przed rozpoczęciem przekładek podzespołów należy zdjąć folię ochronną. Nowych elementów nie musimy (oprócz baterii) podklejać, ponieważ najczęściej są one jeszcze lepkie. Wszystkie elementy należy złożyć w analogicznej kolejności do demontażu. Na koniec wystarczy skleić pokrywę. Jak to zrobić? Wystarczy, że poniższą uszczelkę po całkowitym złożeniu telefonu nakleimy na ramce zgodnie ze szkieletem uszczelki dopasowanym do korpusu całego urządzenia.

 

Uszczelka pokrywy baterii Samsung Galaxy S10

Warto jednak pamiętać o odtłuszczeniu pokrywy baterii, co ułatwi nam nałożenie nowego kleju z uszczelki. To również nie powinno być trudne. Używamy do tego trochę ciepłego powietrza z suszarki. Nadmuch na grubszą warstwę kleju spowoduje jego zmiękczenie oraz łatwe ściągnięcie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *