News

Czy warto wybrać oprogramowanie na abonament do prowadzenia sklepu internetowego?

We własnym biznesie najważniejszy jest pomysł. Tak mówią wszelkie biznesowe poradniki i kursy. Co jeśli jednak przyszły przedsiębiorca ma pomysł, wiedzę i chęć, ale brak umiejętności sprzedaży internetowej? Wtedy warto zamówić sklep internetowy na abonament. Rozpoczęcie działań w e-commerce jest obarczone dużymi kosztami, warto, więc nieco oszczędzić wybierając tańszą od zatrudnienia sztabu ludzi alternatywę.

Jak wygląda tego typu oprogramowanie?

Rozpoczynając działalność sklepu internetowego warto wybrać ofertę dopasowaną do potrzeb. W wielu przypadkach kluczowym argumentem dla poszukiwania rozwiązania jest oszczędność. Wykupując sklep internetowy na abonament ze strony Sky-Shop.pl lub innej podobnej otrzymuje się stronę internetową gotową do działania. Samodzielny wybór i utworzenie sklepu od podstaw jest długą, żmudną i kosztowną drogą. Najpierw rezerwuje się domenę, poszukuje serwera. Następnie koniecznym jest zamówienie strony internetowej z wszystkimi interesującymi funkcjami. Wbrew pozorom, dla osoby bez doświadczenia w rzeczonym temacie może to być bardzo trudne. Należy przeanalizować docelowych klientów, to, na jakich witrynach internetowych się poruszają. Następnie tam umiejscowić działania marketingowe. Inną sprawą jest ewentualne pozycjonowanie strony – kolejna rzecz, do której należy zatrudnić specjalistę z dziedziny marketingu. Stworzenie logo to zadanie dla grafika. Nagle z małego, często dodatkowego przedsięwzięcia projekt bardzo się rozrasta. Sklep internetowy na abonament z kolei jest produktem gotowym. Być może nie idealnie dopasowanym do potrzeb, ale ma w pakiecie wszystkie usługi konieczne do działania.

Zalety rozwiązania

Rozwiązanie to w porównaniu do drogi podanej powyżej ma zalety. Kluczową jest oszczędność. Rozpoczynając działalność zawsze przywiązuje się wagę do kosztów. Abonament na sklep internetowy to mniejsze koszty jednostkowe w porównaniu do wizualizacji projektu od podstaw samodzielnie. To idealna propozycja dla początkujących, ponieważ już za niewygórowaną opłatę miesięczną otrzymuje się gotowy do działania produkt. W miarę rozwoju można dokupować kolejne elementy oprogramowania i coraz bardziej indywidualizować produkt. Platformy sklepowe takie jak Sky-Shop.pl oferują także indywidualne projekty graficzne i logo do sklepu internetowego. Zatem praktycznie od początku nie trzeba poszukiwać zleceniobiorcy wśród grafików i zwiększać ilości pracy przy uruchamianiu sklepu. W Sky-Shop dostępny jest też innowacyjny kreator szablonów dzięki któremu możemy samodzielnie stworzyć wygląda sklepu zupełnie za darmo. Kreator jest bardzo intuicyjny i do jego obsługi nie potrzebna jest żadna wiedza techniczna.

Inna zaleta to łatwość w implementacji dodatków do rozwiązania. Aktualnie na rynku komunikacja z klientem przebiega wieloma kanałami. Zarówno przez sieci społecznościowe: Facebook, Twitter, Instagram jak i przez serwisy aukcyjne i sprzedażowe: Allegro, Ebay i inne. Sklep internetowy na abonament może automatycznie zaistnieć na wielu poziomach komunikacji. Nie jest to właściwie możliwe w przypadku projektu od podstaw. Oferta obejmuje często gotowe regulaminy sklepowe, indywidualne metody płatności – wszystko po to by dopasować sklepy do potrzeb sprzedającego. W niektórych pakietach dostępne są jednocześnie rozwiązania działające na urządzeniach mobilnych. To niezwykle ważne, gdyż coraz częściej ludzie rezygnują z komputerów na rzecz korzystania z tabletów i telefonów.

Wady sklepu internetowego na abonament

Nie jest to rozwiązanie idealne. Ma pewne wady, choć nie przewyższają one zazwyczaj zalet. Główną wagą jest to, że nie jest to do końca indywidualny produkt. Owszem, można do pewnego momentu zindywidualizować sklep internetowy na abonament, ale wielu rozwiązań nie da się wprowadzić bez tworzenia sklepu od podstaw. Jednocześnie ilość kanałów komunikacji z klientem może powodować, że firma zacznie opierać się tylko na tym jednym rozwiązaniu. W razie awarii może to mieć niekorzystne skutki dla działalności. Największe firmy oferujące usługę abonamentu mają jednak odpowiednie zabezpieczenia przed awariami i certyfikaty bezpieczeństwa.

Jak wybrać oprogramowanie?

Na rynku znajduje się kilka konkurencyjnych dostarczycieli oprogramowania dla sklepów internetowych. Sky-Shop.pl (https://sky-shop.pl/) jest jednym z nich. Charakteryzuje się szeroką ofertą integracji z hurtowniami, innowacyjnym i prostym w obsłudze kreatorem grafiki oraz dużą funkcjonalnością. Niewątpliwą zaletą jest możliwość integracji oprogramowania z hurtowniami produktów. Zwiększa to bardzo komfort działania i organizacji dostaw. Wybierając rozwiązanie dla działalności gospodarczej, warto oprzeć się na własnych, indywidualnych potrzebach, oraz potrzebach klienta – tak, aby korzystanie ze sklepu było łatwe i przyjemne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *