Telefony

Czy warto przesiadać się z M8 na M9?

Zawsze gdy na rynku pojawia się kolejny model naszego ulubionego producenta pojawia się pytanie, czy warto przesiadać się na nowe? Czy różnica w modelach jest na tyle duża, żeby zachęcić nas do kupienia nowego sprzętu?

Na rynku niedługo pojawi się następca HTC 10. Z pewnością wpłynie to na spadek cen dostępnych już na rynku smartfonów. Jeśli nie możemy pozwolić sobie na wydatek jakim jest nowy flagowiec, czy powinniśmy rozważyć wymianę telefonu na „stary-nowszy” model?

Jeśli popatrzymy na wygląd telefonów nie odczujemy dużej różnicy, oba modele posiadają lekko zagięty tył dzięki któremu telefon bardzo dobrze leży w ręku. Wyświetlacz M9 jest właściwie identyczny jak M8. Minusem M9 będzie mniejsza jasność wyświetlacza, która w słoneczny dzień może powodować problemy.  Różnica między tymi smartfonami nie jest duża, każdy z nich sprawdza się lepiej w innych kategoriach.

M9 została wyposażona w lepszy procesor, który powoduje też większe nagrzewanie się telefonu niż w M8. Będzie to pewnie istotne dla osób które spędzają dużo czasu na graniu, przy moim użytkowaniu nie powodowało to dyskomfortu.

Jeśli chodzi o baterię mimo, że M9 posiada lekko większą pojemność niż u poprzednika, czas pracy jest krótszy. Żaden z telefonów nie wytrzyma pełnej doby. Oczywiście możemy dodatkowo skorzystać z ekstremalnego trybu oszczędzania energii, ale tracimy wtedy wszystkie funkcje „smartfona”.

Jeśli chcecie mieć telefon który robi lepsze zdjęcia i nagrywa lepsze filmy warto przesiąść się na M9. W trudnych warunkach radzi sobie zdecydowanie lepiej niż M8. Jeśli chodzi o inne aspekty nie posiada on żadnej dużej przewagi nad swoim poprzednikiem.

A na koniec kilka twardych danych 🙂

  HTC One M8   vs  HTC ONE M9

Podzespoły

ProcesorQualcomm Snapdragon 801Qualcomm Snapdragon 810
Taktowanie CPU2300 MHz2000MHz
Nazwa GPUAdreno 330Adreno 430
Pamięć RAM2048 MB3072 MB
Pamięć wbudowana16 GB32GB

Ekran

Przekątna ekranu5.0 cali5.0 cali
Rozdzielczość1920 x 10801920 x 1080
TypSuper LCD 3Super LCD 3

Aparat

Tył4 Mpx20.7 Mpx
Przód5 Mpx4 Mpx
NagraniaFull HD4K Ultra HD

Dodatkowe informacje

Karta micro SDtaktak
Pojemność baterii2600 mAh2840 mAh
Waga160 g157 g

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *