News

Czy warto posiadać terminal płatniczy?

Płatność za pomocą karty, telefonu czy smartwatcha to komfortowe rozwiązanie, które ma wielu zwolenników. W związku z tym przedsiębiorcy, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, wyposażają się w terminale płatnicze.

Na czym polega płatność za pomocą terminala płatniczego? Czy warto go posiadać?

Terminal płatniczy to urządzenie, które wykorzystuje się m.in. w restauracjach, supermarketach i punktach usługowo-handlowych w celu dokonywania transakcji bezgotówkowych.

Polega to na tym, że w momencie, gdy klient płaci za towar lub usługę, może poprosić o płatność kartą, telefonem czy zegarkiem. Sprzedawca prosi klienta o zbliżenie narzędzia płatności do ekranu terminala albo wsunięcie karty do urządzenia. W przypadku, gdy kwota transakcji przekroczy daną kwotę, klient będzie musiał wprowadzić kod PIN, aby transakcję potwierdzić.

Następnie urządzenie łączy się z bankiem przez centrum autoryzacyjne. Transakcja zostaje zaakceptowana lub odrzucona, jeżeli nie ma na koncie środków. W ten sposób terminale płatnicze pozwalają na szybkie zakupy bez konieczności użycia gotówki, a dodatkowo są bezpieczne.

Czy warto posiadać terminal płatniczy?

W dzisiejszych czasach ludzie bardzo chętnie płacą za towar i usługi kartą, telefonem lub smartwatchem. Brak konieczności posiadania przy sobie gotówki sprawia, że płacą oni więcej i chętniej. Ma to odwzorowanie m.in. w podniesieniu limitu transakcji bezgotówkowych, niewymagających podania kodu PIN.

Obecna kwota 50 zł limitu została zastąpiona nową i wynosi 100 zł. W związku z tym posiadanie urządzenia stało się standardem. Aby podążać zgodnie z obowiązującymi trendami, przedsiębiorcy powinni umożliwić swoim klientom dokonywanie transakcji bezgotówkowych, a tym samym zapewnić im komfort. Ponadto, terminale płatnicze niosą za sobą wiele innych korzyści m.in.:

  • bezpośrednie zaksięgowanie pieniędzy na koncie przedsiębiorcy,
  • przyjazny interfejs i prosta obsługę,
  • możliwość zainstalowania dodatkowych funkcji, które uatrakcyjnią ofertę np. aplikacja lojalnościowa,
  • gwarancja bezpieczeństwa każdej transakcji,
  • kreowanie pozytywnego wizerunku.

Niewątpliwą zaletą terminali jest bezpieczeństwo podczas transakcji, która polega na szyfrowaniu danych. Ponadto transakcje są autoryzowane w organizacji wydawcy karty, którzy sprawdzają dane np. numer i ważności karty, dostępność środków na koncie oraz zastrzeżenie karty.

Jaki terminale płatnicze warto wybrać?

Terminale płatnicze dostępne są jako urządzenia stacjonarne oraz mobilne. Ich wybór zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy. W przypadku, gdy urządzenie będzie używane w jednym miejscu, poleca się zakup stacjonarnego terminala.

Jeżeli praca wykonywana jest nie tylko w jednym miejscu, a w kilku np. w przypadku firm kurierskich, najlepszym rozwiązaniem jest zakup terminala przenośnego. Jego kompaktowy rozmiar i nieduża waga pozwalają schować go w kieszeni kurtki czy spodni. Przy wyborze warto również wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników, do których zależy

  • Opcje płatności,
  • Dodatkowe opcje,
  • Opłata za dzierżawę,
  • Czas księgowania pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *