News

Czy warto kupić Smart TV do domu?

Telewizory z systemem Smart TV szturmem podbijają domy i mieszkania. Ten nowoczesny system jest bardzo wygodny i sprawdzi się zarówno dla kinomaniaków, jak i wielbicieli zwykłej telewizji oraz gier. Co jest tak wyjątkowego w telewizorze Smart TV, że warto rozważyć jego zakup? Podpowiadamy poniżej. 

Czym jest telewizor Smart TV i czym różni się od zwykłego telewizora?

Telewizor Smart TV na pierwszy rzut oka niczym się nie różni od zwykłego telewizora. Faktycznie wiele modeli przypomina wyglądem zwykłe telewizory, wystarczy sprawdzić tutaj: https://www.neonet.pl/. To co je różni od klasycznego sprzętu to przede wszystkim to, że mogą się łączyć z Internetem. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi Smart TV może instalować aplikacje i gry, a przez to dzięki temu można surfować po sieci lub oglądać serwisy streamingowe na telewizorze. Takie telewizory można porównać tutaj: https://www.neonet.pl/technologie/smart-tv.html.

Jakie zalety posiada telewizor Smart TV?

Co ważne oprócz połączenia z Internetem Smart TV ma ultra wysoką rozdzielczość obrazu, a także dźwięk w specjalnym systemie, który zapewnia bardzo dobrą jakość dźwięku. Są to bez wątpienia największe zalety tego sprzętu. Pozwala to też na to, żeby w spersonalizowany sposób dostosować telewizor do swoich potrzeb. Kolejnym plusem jest możliwość korzystania z mediów społecznościowych na ekranie TV, a także przeglądanie stron internetowych w dobrej jakości obrazu. Smart TV mają także zwykle zainstalowany moduł bluetooth, który pozwala na przesyłanie materiałów z urządzeń elektronicznych na duży ekran, a także kontrolowanie urządzeń domowych w systemie Smart. 

Jakie są rodzaje systemów operacyjnych w telewizorach Smart TV?

Telewizory SMart TV nie mają jednego wspólnego systemu operacyjnego. Na rynku można spotkać kilka platform, z których korzystają producenci. Te systemy operacyjne to:

Tizen – system operacyjny Samsunga, który pozwala na dostęp do aplikacji streamingowych, oraz na synchronizację sprzętu z urządzeniem mobilnym Samsunga i zamiana i w ten sposób korzystanie z telefonu jak z pilota.  

webOS – system operacyjny na telewizorach LG. Można go sterować głosem i jest bardzo intuicyjny. 

My Home Screen – platforma używana przez Panasonica, dla której bazę stanowi Firefox OS. System jest intuicyjny, ale mniej w nim płatnych aplikacji. Tutaj również można go uruchamiać za pomocą głosu.

Android TV –system z Google, który jest używany przez takich producentów jak:. Sony, Sharp czy Philips. Możliwe jest tutaj sterowanie głosem. System ma duży dostęp do aplikacji. Właściciele telewizorów dzięki temu oprogramowaniu mogą pobierać aplikacje ze sklepu Google Play- i to nie tylko w formie aplikacji do ogladania i słuchania, ale także gry. 

Saphi –  system obecny w wielu telewizorach Philips, dla którego bazą jest Linuks. Umożliwia również sterowanie systemu przy pomocy głosowych komend. Jednak dostęp do aplikacji streamingowych jest tutaj o wiele mniejszy niż  w innych sprzętach. Dlatego jest to sprzęt skierowany do niezbyt wymagających użytkowników.

Jakie są aplikacje na telewizory Smart TV?

Na rynku można znaleźć wiele aplikacji, z których można korzystać na Smart TV. Ich dostępność jest zależna od rodzaju systemu operacyjnego użytego przez producenta, a w praktyce zależy od zakupionego modelu. Najpopularniejsze są zdecydowanie platformy streamingowe, które za niewielki miesięczny abonament pozwalają na korzystanie z oferty filmowej. Są to Netflix i HBO GO. Oprócz tego warto także ściągnąć Youtube, aplikacje player od TV, ipla TV , Vod, Filmbox i wiele wiele innych. Wszystko zależy od upodobań i posiadanych abonamentów. 

Ile kosztują telewizory Smart TV?

Cena telewizorów ze Smart TV nie jest mocno wygórowana. Wiele kwestii zależy od wybranego producenta oraz dystrybutora. Najprostsze odbiorniki można znaleźć za cenę poniżej 1000 złotych, jednak będą to zwykłe telewizory LED z HD Ready. Dlatego jeśli zależy nam na dobrej jakości obrazu HD, warto dołożyć kilkaset złotych i kupić dobry telewizor Smart TV w cenie powyżej 1000 zł. 

Czy warto kupić telewizor Smart TV?

Telewizory ze Smart TV to telewizory przyszłości/. Jeśli użytkownik chce używać tego sprzętu przez kilka lat to technologia Smart TV świetnie się  sprawdzi. Komfort użytkowania takiego na pierwszy rzut oka drobnego telewizora jest ogromny. Zwłaszcza, że nie ogranicza jedynie do oglądania oferty telewizji naziemnej lub kablowej, ale pozwala na wygodne oglądanie najpopularniejszych serwisów streamingowych w jakości obrazu nie dostępnej na monitorze komputera. 

Podsumowując: warto kupić telewizor Smart TV. Pozwala on oglądać telewizję, seriale lub filmy  w świetnej jakości, a dodatkowo może stanowić dodatkowy ekran do pracy. Taki wydatek uprzyjemni długie, zimne wieczory. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *