News

Czy warto kupić monitor gamingowy do laptopa gamingowego?

Monitory gamingowe to idealne rozwiązanie dla graczy. Szybkie odświeżanie i wysoka jakość obrazu pozwalają dostrzec więcej podczas rozgrywki i wydobyć maksimum z naszych umiejętności. Czy jednak warto kupić taki monitor, kiedy zamiast komputera do gier mamy laptopa gamingowego?

Laptopy dla graczy zyskują na popularności. Coraz więcej osób decyduje się na zakup przenośnego komputera, zamiast typowego peceta. Fani wirtualnej rozgrywki cenią sobie możliwość rozgrywki nie tylko w domu, ale również na wczasach lub na LAN Party. Często też notebook staje się ich prawdziwym centrum dowodzenia.

Na laptopie też da się grać

Chociaż większość graczy wciąż preferuje komputer gamingowy, notebooki do gier zdobywają serca coraz większej rzeszy ludzi. Laptopy gamingowe w 2020 roku to naprawdę dobry sprzęt, który wydajnością nie odbiega już tak bardzo od pecetów. Jednocześnie oferują one jedną potężną zaletę – to kompletny komputer, który z łatwością możemy przenieść.

Laptop gamingowy może nam towarzyszyć wszędzie. Przeniesiemy go z pokoju do pokoju, z mieszkania do mieszkania, nawet długie wyjazdy nie będą stanowić dla niego większych problemów. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by w naszym domu zamienić go w prawdziwego desktopa, z osobnym monitorem, klawiaturą i myszką.

Laptop dla graczy i monitor gamingowy

Tutaj rodzi się w ogóle pytanie – czy warto kupić monitor gamingowy do laptopa? Odpowiedź jest tradycyjna – to zależy. Wszystko rozbija się o nasze własne preferencje co do sprzętu i sposób jego użytkowania.

Część graczy będzie wolała nie inwestować w osobny ekran i na biurku mieć tylko i wyłącznie laptop gamingowy oraz myszkę. Inni jednak mogą rozważać zakup monitora z uwagi na wiele elementów. Budowanie takich zestawów z dodatkowymi wyświetlaczami jest coraz popularniejsze i nie powinno to dziwić, bo niesie ze sobą naprawdę sporo korzyści.

Monitor gamingowy do laptopa – korzyści

Chociaż naprawdę wiele elementów zależy od tego, na jaki monitor gamingowy się zdecydujemy, część korzyści idących za zakupem takiego urządzenia jest obecna w przypadku jakiegokolwiek modelu.

Kluczową korzyścią jest oczywiście rozmiar ekranu. Laptopy dla graczy posiadają matryce 15,6 lub 17 cali, a dla porównania najpopularniejsze monitory gamingowe – od 23 cali w górę. Wielkość matrycy ma niebagatelne znaczenie w wielu grach, zwłaszcza e-sportowych, takich jak CS:GO czy Valorant. Przy większym wyświetlaczu nie musisz się przybliżać, aby zobaczyć małe szczegóły.

Korzyścią z zakupu monitora jest również posiadanie dwóch ekranów. Warto ten fakt wykorzystać. Kiedy gra uruchamiać się będzie na naszym monitorze, na ekranie laptopa możemy podglądać discorda, operować playlistą z muzyką, czatować ze znajomymi w komunikatorach lub włączyć poradnik do danej gry. Dwa ekrany świetnie sprawdzają się również w pracy biurowej oraz przy konsumpcji treści.

Następną zaletą dość często jest także wysoka jakość obrazu. Kupując monitor wyposażony w wysoką częstotliwość odświeżania, zyskujemy niesamowitą płynność, dzięki której możemy o wiele dokładniej celować. Nowoczesne monitory gamingowe posiadają także świetne matryce z dobrym odwzorowaniem barw i szerokimi kątami widzenia.

Kupując monitor oraz klawiaturę gamingową i mysz do gier, możemy stworzyć stanowisko gamingowe, wygodą porównywalne do tego z tradycyjnym komputerem. Laptop z podpiętymi peryferiami może leżeć obok, a gdy tylko wybieramy się do znajomych lub na LANparty, odpinamy przewody i bierzemy notebooka go ze sobą.

Podsumowanie

Lista korzyści wynikających z zakupu monitora gamingowego jest dość długa. Jedynym warunkiem, jaki musimy spełnić, jest posiadanie biurka, na którym będziemy mogli rozłożyć cały nasz sprzęt.

Coraz więcej graczy decyduje się na połączenie laptopa z monitorem, gdyż ten mix zagwarantować nam może wygodę korzystania niczym z tradycyjnego komputera stacjonarnego, a także mobilność. Ostateczny werdykt musimy jednak podjąć samodzielnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *