Artykuły News Recenzje Telefony Testy

Czy telefon to dobry aparat fotograficzny? Obiektywy Forever SL-400 – test

Całkiem niedawno pisałem o możliwościach fotograficznych nowego iPada Pro, który dzięki podwójnemu obiektywowi aparatu i dużym ekranie okazał się idealnym sprzętem dla fotografów czy grafików zajmujących się edycją zdjęć. Dzisiaj przyjrzymy się soczewką Forever 4w1 SL-400 przeznaczonym do smartfonów, które do naszych wykonywanych zdjęć wprowadzą ciekawe efekty i pozwolą na bardziej efektywne ujęcia.

 

Forever SL-400/fot. Jakub Schulz

Zestaw Forever pozwala na zamianę naszego smartfona w profesjonalny sprzęt fotograficzny. Całość dostajemy w estetycznie zapakowanym pudełku. Po jego otwarciu wysuwamy przeźroczysty plastik. W pudełku znajdziemy skromną instrukcję obsługi, 4 obiektywy – dwa obiektywy są połączone w jeden, dwa uchwyty do telefonu oraz mały pokrowiec. Cztery soczewki pozwalają na robienie zdjęć z efektem rybiego oka, makro, szerokiego kąta oraz z dużym przybliżeniem. Dzięki klipsom bezinwazyjnie montujemy obiektywy do naszego telefonu.

Forever SL-400/fot. Jakub Schulz

Podczas testów zauważyłem, że należy bardzo uważnie ustawić oko obiektywu z soczewką aparatu, co przy niektórych modelach telefonu może być ciężkie. W przypadku mojego LG LEON minusem okazała się łatwość przesuwania się obiektywu teleskopowego – ciężko go utrzymać w jednej stałej pozycji. Podczas próbnej sesji zdjęciowej lepsze zdjęcia wychodziły bez silikonowego etui, po jego zdjęciu obiektywy lepiej przylegały do obudowy telefonu.

MAKRO/fot.Jakub Schulz

 

RYBIE OKO/fot.Jakub Schulz

 

SZEROKI KĄT/fot.Jakub Schulz

 

TELESKOP/fot.Jakub Schulz

Podsumowując, zestaw Forever SL-400 to ciekawa propozycja dla osób, które lubią bawić się w fotografowanie, ale też dla osób, które często fotografują rodzinne imprezy. Przekonałem się, że nawet podczas zwykłego spaceru można wykonać super ujęcia obiektywami Forever.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *