News

Czy naprawa telefonu się opłaca?

Większość osób nie już nie potrafi wyobrazić sobie życia bez telefonu. Te wielofunkcyjne urządzenia służą nam nie tylko do komunikacji, ale i często w pełni zastępują na przykład laptopy. Dzięki nim wszystko mamy pod ręką. Niezależnie od tego, jak jesteśmy z nimi związani, jeśli ulegnie uszkodzeniu, będziemy musieli podjąć trudną decyzję. Czy naprawa telefonu się opłaca?

Niestety każde urządzenie w końcu może się popsuć. Tak właśnie bywa z telefonami, które bardzo często trafiają do serwisów z uszkodzonymi wyświetlaczami. Popularnymi usterkami są też uszkodzone gniazdo ładowana, czy słabe baterie w telefonach. Do serwisów trafiają też urządzenia po zalaniu. Które z tych usterek warto naprawiać?

Czy naprawa telefonu się opłaca?

Jeśli Twój telefon cały czas objęty jest gwarancją, a problem z telefonem nie wystąpił przez uszkodzenie mechaniczne, warto skontaktować się z producentem lub sprzedawcą i oddać go na reklamacje. W przypadku telefonów na gwarancji, które zostały uszkodzone mechaniczne, również warto skontaktować się z serwisem i poprosić o wycenę. Naprawiając urządzenie w autoryzowanym serwisie, nie utracimy na nie gwarancji.

Telefony po gwarancji zdecydowanie bardziej opłaca się naprawiać w serwisach pogwarancyjnych, które mają bardzo konkurencyjne ceny. Wymiana ekranu, czy wymiana szybki to dla nich codzienność. Takie serwisy powinny dawać gwarancje na swoją usługę oraz użyte części. Gdy przekażesz telefon do diagnozy, serwis przygotuje Ci indywidualną wycenę. To właśnie na jej podstawie najlepiej podjąć decyzję, czy dany telefon opłaca się naprawiać. Opłacalną naprawą na pewno jest wymiana baterii iPhone Wrocław.

Jeśli nie stać Cię na nowy telefon, a wymiana szybki, czy inne naprawy nie będą droższe od nowego urządzenia, warto się na nie zdecydować. Jeśli jednak od pewnego czasu i tak rozważałeś opcję zmiany telefonu na nowy, jeśli naprawa przekroczy wartość połowy nowego telefonu, warto zastanowić się nad sprzedaniem uszkodzonego urządzenia i zakupu nowego modelu. Innym rozwiązaniem będzie też naprawienie telefonu pod sprzedaż, a następnie wybranie nowego smartfona.

Wybierając serwis, zawsze decyduj się na punkty z dużym doświadczeniem, które dadzą Ci gwarancję na naprawę i części. Unikaj osób, które naprawy wykonują bez użycia profesjonalnych urządzeń serwisowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *